Biblioteki

Działalność bieżącą biblioteki można obejrzeć klikając tu:

"Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi. Wejdź gościu i    stań się jej przyjacielem".

Biblioteka posiada ponad 2 tysiące woluminów. Korzysta z niej 35 uczniów, nauczyciele, rodzice. Posiada 3 pomieszczenia: wypożyczalnia, czytelnia i MCI. Tu uczniowie mogą uzupełniać i poszerzać wiedzę. Do dyspozycji zainteresowanych w czytelni prenumeruje się  czasopisma m.in. Głos Nauczycielski, Wychowawca, Nasza Biebrza, Biblioteka w szkole i inne. Posiadamy też zbiory specjalne w  postaci kaset wideoVHS, DVD oraz CD i encyklopedie multimedialne W pomieszczeniach biblioteki jest wydzielona  sala telewizyjna do wyświetlania filmów. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem kaset i komputera są ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

Biblioteka szkolna ściśle współpracuje z Biblioteką Publiczną w Mońkach. Dzięki tej współpracy powiększyliśmy zbiory biblioteczne o dalsze 14000 woluminów, które biblioteka użycza przez zorganizowanie  filii bibliotecznej w pomieszczeniach biblioteki szkolnej. W bibliotece można skorzystać z encyklopedii, słowników, Internetu. Można zagrać z kolegą w szachy i inne gry planszowe (np. warcaby, chińczyk) ułożyć puzzle.

W 2006r  ze środków EFS zostało utworzone przy bibliotece szkolnej  Multimedialne Centrum Informacji z 4 stanowiskami pracy z komputerem, drukarką, kopiarką.  Biblioteka  dokumentuje ważne wydarzenia szkolne przez fotografowanie i zapisuje na płytach CD.

Przy bibliotece działa Koło Przyjaciół Książki, które organizuje konkursy, wystawki, wykonuje prace organizacyjne, gazetki, pomaga młodszym czytelnikom poruszać się po bibliotece.

Zajęcia w Multimedialnym Centrum Informacji

Działalność bieżącą  biblioteki można  obejrzeć klikając tu: http://filiaboguszewo.blox.pl/html