Aktualności

Partners


Środa 23.01.2019

 

 

Myśl o sprawach wielkich, ale nie lekceważ drobnych przyjemności.

 

 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOGUSZEWIE

 

 

 • Spotkanie opłatkowe 2018

     20 grudnia 2018r miało miejsce spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, rodzice, pani Dyrektor A. Malinowska, przedstawiciel UMiG - inspektor d.s oświaty M. Klimowicz oraz zaproszone osoby samotne. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełek, które zostało przygotowane przez dzieci pod kierunkiem p. B. Olszewskiej.  Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie; wszyscy stali się poniekąd nie tylko widzami, ale uczestnikami i świadkami Bożego Narodzenia. Wszyscy włączyli się w śpiew kolęd. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność. Na zakończenie zaśpiewano kolędę: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Pani Dyrektor mgr A. Malinowska złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. W imieniu Burmistrza i swoim życzenia złożył p. inspektor M. Klimowicz.

 • Spotkanie z Mikołajem w Operze i Filharmonii Podlaskiej
  05.12.2018

     02 grudnia 2018r wybraliśmy się na spotkanie z Mikołajem. Już po raz szósty, na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii Andrzeja Parafiniuka do Białegostoku, przyjechał prawdziwy Mikołaj. W trakcie swojej wizyty Mikołaj z Rovaniemi spotkał się m.in. dziećmi będącymi pod opieką Fundacji im. Rodziny Czarneckich oraz z innymi dziećmi. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci  mogło poznać Mikołaja i otrzymać od niego prezenty. Upominki zostały wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W organizację tego dnia  zaangażowały się Opera i Filharmonia Podlaska oraz studenci  Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. Obejrzeliśmy Jasełka oraz pokaz iluzjonisty. Pełni  radości i zadowolenia wróciliśmy do domów. Dziękujemy

 • Dzień Misia
  28.11.2018

   W środe w przedszkolu odbył sie dzień Pluszowego Misia. Zajęcia rozpoczęliśmy od uszycia misiów. Wysłuchaliśmy Histori powstania Święta pluszowego Misia.Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zasiedliśmy do stołu, były ciepłe gofry z bitą śmietaną. Następnie wysłuchały wiersza pt."Naprawiamy misia" dzieci rozmawiały na temat poszanowania zabawek, odgadły też też zagadki z głównym bohaterem spotkania. nauczyły się zabawy pt: "Niedźwiadek". Rozpoczęła sie zabawa na dobre ze swoim ukochanym misiem przy piosence" Jadą, jadą misie. W szyciu misiów swoje pociechy wspierały mamy, bez których ten dzień nie byłby tak szczególny.

 • Andrzejki

          W środę 28 listopada odbyła sie impreza andrzejkowa. Zebrani w sali wysłuchali kilka ciekawostek i tradycji związanych  ze zwyczajami i wigilią św Andrzeja.. Rozpoczęliśmy zabawę m.in odbył sie konkurs piosenki, lanie wosku, przekładanie butów. Zabawy i wróżby andrzejkowe przeplatane były wesołą i skoczną, taneczną i dyskotekową  muzyką. Wszyscy sie świetnie bawili.

 • Dzień Edukacji Narodowej
  16.10.2018

  Uroczysty apel miał miejsce 16 pażdziernika.Na tę uroczystość przybył ks proboszcz. Uczniowie w dowód wdzięczności swoim nauczycielom przygotowali montaż słowno-muzyczny. Piękne róże wręczone wszystkim pracownikom szkoły były wyrazem podziękowania za trudną i ciężką pracę. P. dyrektor A. Malinowska nagrodziła pracę swoich pracowników nagrodą Dyrektora Szkoły.

 • Pasowanie na ucznia kl I
  16.10.2018

            Ślubowanie  klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna. Zwłaszcza pierwszoklasiści oczekują na nią z niecierpliwością. Jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce  16 października 2018 r. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.  Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała  dyrektor szkoły – Agata  Malinowska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności  uczniowskiej Szkoły Podstawowej  w Boguszewie. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

 • Naród ma jeden dom -Ojczyznę
  14.10.2018

  14 października nasi uczniowie wzięli aktywny udział w podsumowaniu projektu „Naród ma jeden dom – Ojczyznę. 1918 – 2018”, który był realizowany przez nasze sołectwo. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. Celebrowaną przez księdza Proboszcza G. Nienałtowskiego, ks. Kanonika T. Horosza i byłego ks. Proboszcza  M. Wojszko. Zgromadzeni mieszkańcy i goście modlili się za Ojczyznę. Następnie przeszliśmy na plac świetlicy wiejskiej, gdzie został odsłonięty i poświęcony pomnik ku czci 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie przygotowali krótką, ale bardzo wymowną część artystyczną. Swoją inaugurację miał także nasz nowopowstały zespół ludowy „Boguszewianki”. To właśnie powstanie zespołu i pomnika było główną myślą w/w projektu. W dalszej części przeszliśmy do świetlicy, gdzie delektowaliśmy się przygotowanym przez nasze kochane panie bigosem  i innymi smakołykami. Był dalszy występ zespołu i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Myślę, że to była wspaniała lekcja patriotyzmu dzieciom i dorosłym

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
  28.09.2018

  Dnia 28.09.2018 obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. Jest to akcja na skalę światową . Przystąpiło do niej ponad 4299 szkół w Polsce . Celem tej akcji jest min. propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki , przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.  Hasło akcji : Młodsi sprawdzają , czy starsi tabliczkę mnożenia znają. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się cały tydzień do tego dnia. Przypominali sobie tabliczkę mnożenia   poprzez gry,  ćwiczenia interaktywne oraz schody tabliczki mnożenia. Najlepsi zostali wybrani do Patrolu Egzaminacyjnego. Akcja rozpoczęła się od  odpytywania nauczycieli  i pracowników szkoły. Następnie Patrol wyszedł w teren i odpytywał napotkanych w sklepie mieszkańców Boguszewa.

 • Początek Roku Szkolnego 2018/19
  03.09.2018

  Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie  stawili się 03września na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/19. Wcześniej wszyscy razem z rodzicami uczestniczyliśmy we mszy św sprawowaną przez proboszcza ks G. Nienałtowskiego. Nauczyciele oraz pani dyrektor – Agata Malinowska szczególnie ciepło powitali tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną i otrzymali z rąk p. dyrektor zeszyt i długopis.Tegoroczni ósmoklasiści zakończą swoją edukację w podstawówce egzaminem. Wiele nowych wyzwań czeka również naszych czwartoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap edukacyjny. Uczniowie otrzymali także odblaski, aby mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu. Nastepnie uczniowie udali sie do klas na spotkanie z wychowawcą, zapoznali sie z rozkładem lekcji. Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen niezapomnianych chwil!

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/18
  22.06.2018

  Mszą świętą dziękczynną w kościele rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego2017/18. Eucharystię sprawował proboszcz parafii Ks. Marek Wojszko. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły. P. Dyrektor A. Malinowska podziękowała uczniom i ich rodzicom za ciężką i wytrwałą pracę. Wręczyła nagrody, dyplomy i świadectwa dla wyróżniających się uczniów. Uczniowie klas IV-VII przedstawili humorystyczne fragmenty najciekawszych lekcji z roku szkolnego i powitali wakacje piosenką. Podziękowali nauczycielom kwiatami i pożegnali się z nauczycielami i po raz ostatni usłyszeli dzwonek. A ten tym raz będzie zapowiedzią naprawdę długiej przerwy wakacyjnej.  Uczniowie będą mieli jedne z najdłuższych wakacji, które potrwają 73 dni!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
  Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
 • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć