Aktualności

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
  28.09.2018

  Dnia 28.09.2018 obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. Jest to akcja na skalę światową . Przystąpiło do niej ponad 4299 szkół w Polsce . Celem tej akcji jest min. propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki , przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.  Hasło akcji : Młodsi sprawdzają , czy starsi tabliczkę mnożenia znają. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się cały tydzień do tego dnia. Przypominali sobie tabliczkę mnożenia   poprzez gry,  ćwiczenia interaktywne oraz schody tabliczki mnożenia. Najlepsi zostali wybrani do Patrolu Egzaminacyjnego. Akcja rozpoczęła się od  odpytywania nauczycieli  i pracowników szkoły. Następnie Patrol wyszedł w teren i odpytywał napotkanych w sklepie mieszkańców Boguszewa.

  Uczniom bardzo  podobał się taki dzień w szkole

 • Początek Roku Szkolnego 2018/19

  Początek Roku Szkolnego 2018/19
  03.09.2018

  Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie  stawili się 03września na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/19. Wcześniej wszyscy razem z rodzicami uczestniczyliśmy we mszy św sprawowaną przez proboszcza ks G. Nienałtowskiego. Nauczyciele oraz pani dyrektor – Agata Malinowska szczególnie ciepło powitali tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną i otrzymali z rąk p. dyrektor zeszyt i długopis.Tegoroczni ósmoklasiści zakończą swoją edukację w podstawówce egzaminem. Wiele nowych wyzwań czeka również naszych czwartoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap edukacyjny. Uczniowie otrzymali także odblaski, aby mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu. Nastepnie uczniowie udali sie do klas na spotkanie z wychowawcą, zapoznali sie z rozkładem lekcji. Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen niezapomnianych chwil!

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

  Zakończenie roku szkolnego 2017/18
  22.06.2018

  Mszą świętą dziękczynną w kościele rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego2017/18. Eucharystię sprawował proboszcz parafii Ks. Marek Wojszko. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły. P. Dyrektor A. Malinowska podziękowała uczniom i ich rodzicom za ciężką i wytrwałą pracę. Wręczyła nagrody, dyplomy i świadectwa dla wyróżniających się uczniów. Uczniowie klas IV-VII przedstawili humorystyczne fragmenty najciekawszych lekcji z roku szkolnego i powitali wakacje piosenką. Podziękowali nauczycielom kwiatami i pożegnali się z nauczycielami i po raz ostatni usłyszeli dzwonek. A ten tym raz będzie zapowiedzią naprawdę długiej przerwy wakacyjnej.  Uczniowie będą mieli jedne z najdłuższych wakacji, które potrwają 73 dni!

 • Wycieczka Augustów- Sejny-Wigry-Suwałki

  Wycieczka Augustów- Sejny-Wigry-Suwałki
  28.05.2018

  28 maja wybraliśmy się na wycieczkę szlakiem: Augustów- Sudzieniczna- -Sejny- Wigry-Suwałki. Rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej fragmentem Szlaku Papieskiego. Z pokładu podziwialiśmy bulwary i piękną przyrodę w jej nienaruszonym stanie. Następnie spacer do Sanktuarium Maryjnego  w miejscowości Studzieniczna.  Zdjęcie przy pomniku Papieża Jana Pawła Ii i kościoła. Następnie wyruszyliśmy do Sejn. W bazylice mniejszej p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny  znajduje się sanktuarium Matki Bożej Sejneńskiej. Figura jest prawdopodobnie dziełem nieznanego artysty z Gdańska. Pochodzi z XIV lub początku XV w. Należy do oryginalnych przedstawień zwanych madonnami szafkowymi. Prawdopodobnie pełniła niegdyś funkcję ołtarza polowego. Od wysokości ramion, figura jest pionowo rozcięta – po otwarciu szafki uchylone drzwi tworzą poły płaszcza. W centrum znajduje się  przedstawienie Trójcy Świętej: Boga Ojca, ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego pod postacią gołębicy. Na skrzydłach płaszcza przedstawiono natomiast dwóch rycerzy zakonnych w białych płaszczach z czarnymi krzyżami, w otoczeniu grupy ludzi. Przejazd na półwysep wigierski do zabudowań dawnego klasztoru kamedułów. Zwiedzamy architektoniczną perłę Wigier – barokowe założenie klasztorne z kościołem , apartamentami papieskimi, kompleksem eremów.    Kościół był zbudowany z cegły, otynkowany, jednonawowy. Jego długość wynosi 56 m, szerokość 30, zaś wysokość sklepienia 17,5 m. Wewnątrz jest siedem ołtarzy, utrzymanych w stylu rokokowym (za wyjątkiem kaplicy św. Benedykta). Wszystkie mają nowe obrazy, gdyż dawne uległy zniszczeniu i rozproszeniu. Ołtarz główny, w kształcie złoconego monogramu litery M, został odtworzony. Po jego bokach stoją figury św. Benedykta i św. Romualda.Przed prezbiterium jest zejście do krypt, gdzie chowano zmarłych zakonników. Zachowały się nisze z ludzkimi piszczelami sprzed 200 lat. Zakonników nie chowano w trumnach lecz właśnie w niszach, układając ciała na deskach z cegłą pod głową. Gdy wszystkie nisze były zajęte - wyciągano kości i wrzucano je do wspólnej bezimiennej mogiły pod kościołem. Do niszy trafiał następny zmarły. Niestety miejsce to zostało splądrowane przez żołnierzy obu wojen, poszukujących "skarbów”. Kolejnym punktem było zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Wigierskiego w Starym Folwarku. Odrestaurowano dawny budynek Stacji Hydrobiologicznej funkcjonującej do września 1939 roku i urządzono Muzeum Wigier. W latach 1927-1939 w budynku tym mieszkał i pracował pionier polskiej limnologii, dr Alfred Lityński. Zapoznaliśmy się z historią terenu parku oraz z bogactwem przyrodniczym i dziedzictwem kulturowym okolic jeziora Wigry. Muzeum jest bardzo ciekawe i warto je odwiedzić. Ostatnim punktem wycieczki były Suwałki i obiad w Mac Donaldzie. Było wyjątkowo i bardzo ciekawie. Szczęśliwi i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  Dnia 20 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Ziemi”. Z tej okazji   SU  zorganizował akcję „Sprzątanie Świata-sprzątanie swojej miejscowości”. Pozbieraliśmy różne śmieci na długości   4 km pobocze dróg. Sprzątaliśmy otoczenie sklepu, klubu oraz parking przy kościele. O godzinie 11.00 rozpoczął się apel , na który zaprosiliśmy przedstawicieli   Nadleśnictwa Knyszyn. Uczniowie przygotowali z okazji „Urodzin  Ziemi” wiersze tematyczne związane z ochroną naszej planety.

  Następnie wysłuchaliśmy występu klasy II pt. „Ścieżka pod górkę”.

  Patrycja wyjaśniła wszystkim w jaki sposób należy segregować odpady:

  # kosz żółty – plastik

  # kosz zielony – szkło

  # kosz czerwony – metal

  # kosz niebieski  - papier

  Po części artystycznej odbyły się zajęcia z p. Tomaszem Gajewskim.  Z Nadleśnictwa Knyszyn. Obejrzeliśmy filmy dotyczące życia zwierząt w lesie widzącymi oczyma wiewiórki. Największe wrażenie wywarł na wszystkich film ukazujący zachowanie ludzi w lesie. Panował tam totalny bałagan. Wokół były porozrzucane różnorodne odpady. Pan z nadleśnictwa poinformował, ze w ciągu roku pracownicy Lasów Państwowych zbierają 1000 wagonów śmieci z lasów.

   

 • PROGRAM Insta.Ling

  PROGRAM Insta.Ling

   

   

  W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do X edycji Programu Insta.Ling wspomagającego szybką naukę języków obcych. Czas trwania IX Edycji to semestr zimowy.

  Do programu dołączyli uczniowie klas 2-3 oraz 4-7.

  Pracę uczniów koordynuje nauczyciel języka angielskiego p. Katarzyna Zdunek.

  https://instaling.pl/ jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

  Program dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej nauki słówek, dostarczającą nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników.

  Nauczyciel przynajmniej raz w tygodniu przydziela słówka dla każdej klasy oraz sprawdza systematyczność pracy i postępy uczniów. Uczniowie powinni codziennie wykonywać jedną sesję nauki, która trwa około 5 minut.

  Korzyści z przystąpienia do Programu

  Dla ucznia:

  • możliwość bezpłatnej nauki z Insta.Ling
  • nauka poprzez quiz
  • poziom trudności dostosowany indywidualnie do poziomu ucznia
  • motywowanie do systematycznej pracy
  • Więcej informacji dostępnych na stronie:  https://instaling.pl/ oraz u p. Katarzyny Zdunek.

   

  BARDZO PROSIMY RODZICÓW O ZACHĘCANIE I PRZYPOMINANIE DZIECIOM O CODZIENNYM LOGOWANIU NA STRONIE INSTALING.PL

   

   

   

   

   

   

   

 • Witaj Wiosno

  Witaj Wiosno

   Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to jednocześnie Dzień Wagarowicza - 21.03.2018 roku! Święto wszystkich uczniów, którym tego dnia nie wypada przychodzić do szkoły. Ale my uczniowie ze szkoły w Boguszewie. Chętnie przyszliśmy i wzięliśmy udział w wielu atrakcjach przygotowanych na ten dzień. M.in. wykonanie plakatu w grupach klasowych, wybieraliśmy szkolnego mistrza recytacji, wykonaliśmy Marzannę, piekliśmy kiełbaski, odbył się turniej wiedzy przyrodniczej oraz gry i zabawy sprawnościowe, które dostarczyły najwięcej emocji. Mamy już wiosnę kalendarzową i astronomiczną. Temperatury na zewnątrz jednak nas nie rozpieszczają. Do Polski wracają powoli bociany. Dzień będzie coraz dłuży, a noc krótsza. Witaj wiosno!

   

 • Dzień babci i dziadka

  Dzień babci i dziadka
  19.01.2018

  Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto w naszej szkole od wielu lat.  Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępie pani dyrektor – Agata Malinowska przywitała wszystkich ciepłymi słowami, zaprosiła do wysłuchania życzeń oraz wyrazów miłości i wdzięczności w postaci wierszy i piosenek skierowanych do kochanych Babć i Dziadków i oddała głos dzieciom.
  Uczniowie pod kierunkiem p. Eweliny Torebko recytowali wiersze i śpiewali piosenki z lat 70. Nie obyło się bez braw, uśmiechów oraz ukradkiem ocieranych łez. Uroczystość zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta, poprzez które chciały wyrazić wdzięczność i podziękować Babciom i Dziadkom za obecność w ich życiu oraz za to, że je kochają i wspierają.
  W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości

   

 • Choinka szkolna

  Choinka szkolna

  W czwartek 18 stycznia 2018r uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami bawili się na Choince Szkolnej. Rozpoczęliśmy o godzinie 12:00. Wszystkie dzieci, od przedszkolaków po klasę 7 bawiły się przy muzyce, biorąc udział w wielu konkurencjach i zabawach ruchowych. Była więc zabawa ' w cebulę', wyścig 'bez butów', zabawa 'Czerwony Kapturek" i oczywiście coroczna tradycja - koncert kolęd w wykonaniu poszczególnych klas. Rodzice z dumą słuchali i oglądali występy swoich pociech. Impreza zakończyła się spotkaniem z Mikołajem, który wszystkim grzecznym dzieciom przyniósł oczywiście wyczekiwane prezenty. Do zobaczenia za rok, Święty Mikołaju!!!

 • Spotkanie opłatkowe 2017

  Spotkanie opłatkowe 2017

   22 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przede wszystkim osoby samotne, ks. Proboszcz, rodzice, pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor A. Malinowska, która pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich gości w podniosły i wzruszający nastrój. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Ich wystąpienie wzruszyło, ale także rozbawiło każdego z obecnych gości. Jasełka pokazały prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt, kiedy to w stajence na świat przyszedł Zbawiciel. Goście z  radością  włączyli się w śpiew kolęd. Po zakończeniu części artystycznej p. Dyrektor złożyła życzenia świąteczne zgromadzonym na sali gościom. Zwróciła uwagę na ogromną wartość takich spotkań opłatkowych opartych na ciepłej rozmowie, wspólnym śpiewaniu kolęd. Głos zabrał także ks. Proboszcz, który mówił o potrzebie tradycyjnego spędzania Świąt Bożego Narodzenia – dalekich od codziennego zagonienia oraz oferowanych przez nowoczesny świat atrakcji. Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiło odczytanie fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Goście przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, a następnie zasiedli do wigilijnego stołu. Spotkanie w takim gronie, radosny nastrój, a także śpiew kolęd sprawiły, że rozmowy o minionych czasach jeszcze przez kilkanaście  najbliższych minut wypełniały mury szkoły.

 • Spotkanie z Mikołajem z Rovaniemi w Dworku Czarneckiego.

   Spotkanie z Mikołajem z Rovaniemi w Dworku Czarneckiego.
  04.12.2017

  Dnia 3 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszewie zostali zaproszeni przez Fundację im. Rodziny Czarneckich na choinkę z Mikołajem, który przybył aż z Rovaniemi.  Uroczystość odbyła się w piękniej sali kryształowej  gdzie panowała bardzo świąteczna atmosfera. W oczekiwaniu na gościa około 200 dzieci bawiło się przy animacjach zorganizowanych przez firmę Fastquad. Zabawie towarzyszyły Smerfy koniecznie z Gargamelem, ku uciesze wszystkich dzieciaków. Przybycie Świętego Mikołaja wywołało ogromną radość wśród najmłodszych i ich opiekunów. Każde dziecko otrzymało paczkę świąteczną z drobnymi upominkami. W rozdawaniu prezentów pomagały Śnieżynki. Dzieci bawiły się wyśmienicie i w radosnych nastrojach wróciły do domów.
  Składamy serdeczne podziękowania Fundacji im. Rodziny Czarneckich za zaproszenie, a Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie wynajmu autokaru.

 • Andrzejki 2017

  Andrzejki 2017
  29.11.2017

  W wigilię św Andrzeja w  szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Dla przedszkolaków i uczniów klas 0-VII był to czas integracji i wspólnej  zabawy. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców i samych uczniów.Nie mogło zabraknąć również przepowiedni. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Był czas na indywidualne i grupowe występy. Najwięcej braw otrzymały przedszkolaki, ich piosenka deszczowa zachwyciła wszystkich. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego. Zabawa trwała od 12.00 do 15.00. Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

 • Zebranie rodziców

  Zebranie rodziców
  09.11.2017

  We czwartek miało miejsce zebranie rodziców, na którym omówiono bieżące sprawy szkoły. Wyniki w nauce uczniów, frekwencję oraz pomoc uczniom  mającym trudności w nauce.

 • Patriotyczne Śpiewanie 2017

  Patriotyczne Śpiewanie 2017
  09.11.2017

   

  Niech znów popłynie z serca śpiew pokoleń!

  Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

  Uczniowie i rodzice naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym przedsięwzięciu w dniu 09.11.2017r

  Przedsięwzięcie  jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy spotkali się  na nim wielopokoleniowo  jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w takim gronie stanowi o trwałej i głębokiej wartości spotkania, którą tworzą sami jego uczestnicy.

  Patriotyczne Śpiewanie 2017 odbyło się  pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, TVP 3 Białystok, Kurier Poranny, Twoja Telewizja Regionalna

   

 • Dzień Edukacji narodowej 2017

  Dzień Edukacji narodowej 2017

  16 października 2017 roku o godzinie 12.00  rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodzonego na pamiątkę powołania w 1773 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej.

  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor  Agata Malinowskai od powitania przybyłych gości, wśród których nie zabrakło władz samorządowych reprezentowanych przez pana M. Klimowicza, księdza Proboszcza m. Wojszko, przedstawicieli Rady Rodziców oraz pracowników obsługi, W drugiej części tej uroczystej chwili pan dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za owocną i wytężoną pracę. Wszyscy zebrani zostali też poinformowani o przyznaniu tegorocznych nagród.

  Na zakończenie wszyscy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Barbary Zalewskiej. Uczniowie wręczyli  przez nich przygotowane „Oskary” i kwiaty.

   

   

   

 • Początek Roku Szkolnego 2017/18

  Początek Roku Szkolnego 2017/18
  04.09.2017

  4 września 2017 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na sali rozpoczął się apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas 0-VI, pojawili się po raz pierwszy uczniowie klas VII oraz grono pedagogiczne, obecni byli również rodzice, dziadkowie, oraz przedszkolaki. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Agata Malinowska, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci najmłodszych czyli przedszkolaków i ich rodziców. Pani Dyrektor poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

 • Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

  Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej
  09.08.2017

  W dniu 9 sierpnia udaliśmy się na wycieczkę o Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Osowiczach, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach etnograficznych m.in Zioła w wiejskiej chacie Zajęcia rozpoczęły się w ogródku zielarskim. Następnie we wnętrzu kuchni jednej z zabytkowych chat  zapoznaliśmy się z historią uprawy ziół, suszeniem, przechowywaniem  a przede wszystkim ze sztuką ich rozpoznawania za pomocą zmysłów smaku, węchu i dotyku. Dowiedzieliśmy się jakie zioła wykorzystywano do leczenia, a jakich używano w kuchni, by wzbogacić smak potraw? Spotkanie zakończyło się degustacją herbatek ziołowych. Zwiedzaliśmy także drewniane budownictwo Podlasia, zdobnictwo domów, środki transportu wiejskiego, pracownię garncarską, wnętrze chałupy, hodowlę pszczół w gospodarstwie, leśną bimbrownię. Na zakończenie odbyły się warsztaty:„Mieszkać piękniej” – tradycyjne zdobnictwo drewniane na Podlasiu Zajęcia miały na celu zapoznanie uczestników z tradycjami dekorowania budynków mieszkalnych drewnianymi detalami zdobniczymi popularnymi na podlaskiej wsi w XIX i XX w. Poznaliśmy warsztat wiejskiego cieśli, narzędzia którymi się posługiwał. Dowiedzieliśmy się co to są okiennice, naroża, wiatrownice czy pazdury.  Mieliśmy  możliwość udekorowania własnej chaty, którą zabraliśmy ze sobą do domu. Na koniec zajęć na uczestników czekała dodatkowa atrakcja – wspólne dekorowanie miniaturowego budynku mieszkalnego ażurowo wyciętymi elementami

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

   23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/2017. Uroczysty apel  z udziałem władz Gminy, rodziców, Rady Pedagogicznej, uczniów miał miejsce w szkole o godz. 900 . Po przemówieniu Dyrektora szkoły p. Agaty Malinowskiej, nastąpiło uroczyste wręczanie nagród, wyróżnień, świadectw, dyplomów. Pierwszy raz od kilkunastu lat nie żegnaliśmy  absolwentów klasy szóstej, bowiem nadal są uczniami naszej szkoły i będą kontynuowali naukę w klasie siódmej. Uczniowie zakończyli czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Część artystyczna, w której przedstawiono w sposób wesoły wszystkich uczniów z ich przywarami, zdolnościami i zaletami rozbawiła wszystkich. Uczniowie podziękowali też swoim nauczycielem za trud i pracę kwiatami. Najbliższe dwa miesiące to dla wszystkich czas odpoczynku.

   

 • Wycieczka do Białegostoku

  Wycieczka do Białegostoku

  12 czerwca 2017r  wybraliśmy się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem zwiedzania był Akcent Zoo. W samym sercu Białegostoku, na terenie Parku Zwierzyniec, mieszkają zwierzęta leśne i egzotyczne.  Jest tam zielono, cicho, spokojnie i blisko do centrum miasta. Większość mieszkańców ogrodu do stworzenia parzystokopytne, jak: muflon, konik polski, kuc szetlandzki, osły, daniele jelenie, sarny i kozy. Egzotyczne lamy przystosowały się do podlaskiego klimatu i na dobre tam się zadomowiły. Na uwagę zasługuje zwierzę będące symbolem Podlasia, czyli żubr. Niedźwiedzie brunatne, dziki, jenoty, lisy, a nawet nieczęsto spotykane rysie, Miłośnicy ptaków też znalazły swoich milusińskich w  ogrodzie. Drapieżne puchacze, myszołowy i puszczy wywarły na nas ogromne wrażenie. Bażanty łowne, złote i srebrne wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Kaczki, gęsi i łabędzie pływają w stawie. W Zoo nie zabrakło bocianów białych. Było miło i przyjemnie. Potem obok filharmonii przespacerowaliśmy się do galerii Alfa i kina Helios gdzie obejrzeliśmy film „Smerfy Poszukiwacze zaginionej wioski 3D” Poznaliśmy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyła w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne było magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, dotarli do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. Film bardzo się nam podobał. Wracając do autokaru wędrowaliśmy alejkami Parku Pałacu Branickich, podziwialiśmy piękno tego miejsca z fontannami, zatrzymaliśmy się na fotografię z pałacem w tle. Ostatnim punktem pobytu w Białymstoku był McDonald`s. gdzie wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie. Najczęściej zamawialiśmy sobie frytki i colę. Bardzo nam się wyjazd udał. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.
   

 • Wycieczka do Białegostoku

  Wycieczka do Białegostoku

  Dnia 12.06. 2017 mamy zaplanowaną wycieczkę do Białegostoku. Wyjazd autokarem sprzed szkoły o godz. 800. proszę wszystkich o odpowiedni  ubiór. i przyniesienie przez uczniów podpisanej pisemnej zgody rodziców na wyjazd. Zwiedzamy Zoo, potem kino, w galeri Alfa,i ewentualnie McDonald`s. Powrót między godz 14-15.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
  Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
 • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć