rok szkolny 2015/16

http://www.e-monki.pl/images/memorial_jablonski/index_files/vlb_images1/img_0007.jpg  Memoriał im. Marcina Jabłońskiego

Dnia 25 maja 2016r uczniowie naszej szkoły wzięło udział w I memoriale im Marcina Jabłońskiego w SP nr 2.  reprezentowali nas: Jacek Łaniewski, Jakub Siemionkowicz, Paulina Grabowska, Konrad Kruczkowski, Estera Mikiewicz.

Memoriał lekkoatletyczny to inicjatywa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2, która w sposób czynny ma podtrzymywać pamięć o tragicznie zmarłym w 2014 r. nauczycielu, wychowawcy, koledze, propagatorze sportu - Marcinie Jabłońskim. Główna idea, jaka przyświecała organizacji tego sportowego przedsięwzięcia to oddanie hołdu zmarłemu nauczycielowi i koledze.

Zawody zostały przeprowadzone w kategorii dziewcząt i chłopców z podziałem na dwie grupy wiekowe (klasy III-IV i klasy V-VI).  Uczniowie startowali w następujących dyscyplinach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową.   Propagując ideę zdrowego stylu życia organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom miło i przyjemnie  i sportowo spędzenie wolnego czasu .

XXI Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych.

W pierwszy dzień wiosny, w Palmową Niedzielę, w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się XXI przegląd w którym przyznawano nagrody i wyróżnienia. Od 1995 roku Moniecki Ośrodek Kultury jest organizatorem Wojewódzkiego Przeglądu, w którym jak  zwykle za dostarczone palmy, pisanki, pająki i wycinanki przyznawano nagrody.
Głównym celem jest promocja, zachowanie i odtworzenie lokalnego dziedzictwa Ziemi Monieckiej i Podlasia, poprzez kultywowanie miejscowych zwyczajów związanych z tradycyjnym zdobnictwem świątecznym jednego z najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich - Świąt Wielkanocnych. Prace były oceniane w pięciu dyscyplinach twórczych: pisanki, palmy, pająki, kwiaty, wycinanki oraz w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Z naszej szkoły 3 uczniów i 2 nauczycieli wzięło udział w przeglądzie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

Powiatowy Konkurs "Duszki, stworki i potworki"

2 marca 2016 roku odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Mońkach. Uczestnicy konkursu wykonali prace na kartce z bloku formatu A4 lub prace przestrzenne przedstawiające duszka, stworka lub potworka. Do wykonania swoich prac wykorzystali różne techniki i materiały. Uczniowie naszej szkoły wzięli liczny i aktywny udział w tym konkursie, za swoje wspaniałe prace otrzymali nagrody, wyróznienia i dyplomy. Gratulujemy.

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/