Aktualności

2018/19 r.szk 2017/18 rok szkolny 2015/16 Rok szkolny 2014/15 Rok szkolny 2013/14 Rok Szkolny 2012/13 ROK SZKOLNY 2011/12 Rok szkolny 2010/11 Rok szkolny 2009/10 rok szkolny 2008/09 rok szkolny 2007/2008

Konkursy

Rok szkolny 2009/10

   POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "CZAR PAR"

 

;)   2 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach uczniowie szkół podstawowych z powiatu monieckiego wzięły udział w konkursie "Matematyczny Czar Par".
       Już po raz dwunasty uczniowie stanęli do walki o puchary Burmistrza Moniek i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mońkach oraz inne nagrody rzeczowe. Tym razem w konkursie wzięło udział 28 par ze szkół. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: 1 para Sylwia Sienkiewicz i Piotr Malinowski oraz 2 para Konrad Zalewski i P Hryniewicki. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Barbara Trybułowska
        Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Po zakończeniu dziesięciu konkurencji, aż trzy drużyny zajmowały I miejsce.  Pierwsza dogrywka pozwoliła na wyłonienie tylko najlepszej pary. Następne pary zdobyły taka sama ilość punktów. Przeprowadzono  drugą dogrywkę, ale  i to nie przyniosło  rezultatów. Okazało się, że wszystkie cztery drużyny ponownie uzyskały taką samą liczbę punktów, wobec tego komisja postanowiła przyznać dwa równorzędne II miejsca i dwa równorzędne V miejsca.
       Wśród szkół I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach, gromadząc 40 pkt., nasza szkoła zajęła VII miejsce. Uczestnikom konkursu gratulujemy  wiedzy matematycznej

 

 

 

 

 I Edycja Konkursu Powiatowego "Bądźmy Bezpieczni”

            :) W dniu 18.05.2010r. w godz. 9.00 – 13.30 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach wśród uczniów klas V szkół podstawowych z terenu powiatu monieckiego odbyła się I EDYCJA KONKURSU POWIATOWEGO „BĄDŹMY BEZPIECZNI”. Konkurs został uroczyście rozpoczęty przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach podinsp. Wojciecha Macutkiewicza oraz Starostę Monieckiego Pana Zbigniewa Męczkowskiego.  Udział konkursie wzięło 13 szkół z terenu  powiatu monieckiego.       Każda trzyosobowa drużyna miała za zadanie rozwiązać test wiedzy z zakresu prewencji kryminalnej, ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na wodzie składający się z 12 pytań oraz uczestnictwa w konkurencjach sprawnościowych Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego. W czasie przerw miedzy konkurencjami atrakcjie  zapewniły występy sekcji karate SHOTOKAN, występy zespołu Break Dance, oraz występ muzyczny wychowanek MOW „Promyk” w Goniądzu. Wszystkich uczestników ugoszczono słodkim poczęstunek oraz bigos podawany na zewnątrz budynku, gdzie był również przeprowadzany pokaz sprzętu służbowego Policji Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego oraz tresury psa służbowego monieckiej policji. Uczniowie klasy V naszej szkoły w składzie: S. Matan,  K  Zalewski, P. Hryniewicki zajęli 6 miejsce. Rezerwowym był M. Olszewski. Wszyscy uczestnicy  otrzymali nagrody: m.in. rowery, deskorolki, karimaty. Zestawy  piłki nożnej i koszykowej, koszulki, słowniki. 

              

Uczestnicy podczas zmagań konkursowych: S. Matan, P. Hryniewicki, Konrad Zalewski, rezerwowy M. Olszewski. 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – 2010 r. ''Młodzież zapobiega pożarom''

         W dniu 25 marca 2010 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyły się eliminacje miejsko-powiatowe do XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły z klasy szóstej: Sylwia Siemionkowicz, Łukasz Rutkowski i Piotr Malinowski. Po testach pisemnych najlepsza trójka rywalizowała w dogrywce ustnej-komisja zadawała pytania. Najlepszym okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej w Krypnie, który będzie reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku to uczeń naszej szkoły pojedzie na turniej wojewódzki. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody.

   XV Wojewódzki przegląd pn. "Zdobnictwo Obrzędowe cyklu wiosennego i Świąt Wielkanocnych"

 

       Celem  przeglądu jest podtrzymywanie i popularyzacja twórczosci ludowej. Wychowanie kontynuatorów  tradycji  poprzez zaangażowanie do konkurs  młodego pokolenia. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie organizowanym przez MOK w Mońkach. Wykonali palmy z surowców naturalnych. 28 marca w MOK w Mońkach  odbyło się podsumowanie przeglądu. Rozdano nagrody i wyróżnienia.

 

         

 

                                                                   

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
    Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
  • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć