rok szkolny 2007/2008

Konkurs Plastyczny: "Książka z domowej biblioteki".

Konkurs zorganizował Archidjecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidjecezji Białostockiej.
wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych.
Celem Konkursu było m.in.: ożywienie tradycji rodzinnego posiadania i czytania książek, wzmocnienie międzypokoleniowych więzi rodzinnych, aktywizacja rodzin we wspólnym przygotowaniu prezentacji ulubionych, często zapomnianych lektur, przywrócenie rangi książki katolickiej, ujawnienie talentów i promocja uzdolnionych twórców.
Ilustracja do ulubionej książki babuni i dziadunia” – to temat skierowany do uczniów szkół podstawowych trzech grup wiekowych.
W konkursie wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły.
II miejsce w grupie wiekowej 12-13 lat zajął Dawid Lewkowski wykonał on ilustrację do książki "Potop"

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Mońkach przeprowadziła dn 03.04.08r eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wzięli udział nasi koledzy z kl. VI: Marzena Rafałowska, Anna Kruk, Łukasz Sienkiewicz. W części pisemnej M. Rafałowska zajęła I miejsce, Ł. Sienkiewicz II, A Kruk 4. Później nastąpiła finałowa dogrywka. Losowano pytania konkursowe i uczestnicy udzielali ustnej odpowiedzi. Ostatecznie Ł. Sienkiewicz zajął II miejsce, a M. Rafałowska III. Łukasz będzie nas reprezentował na kolejnym szczeblu konkursu. Etap Wojewódzki odbędzie się w Dobrzyniewie.

Powiatowy Konkurs: Historia Mojego Kościoła

6 lutego rozstrzygnięto powiatowy konkurs "Historia Mojego Kościoła" zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach. Uczestnicy mieli za zadanie w jak najciekawszy sposób ukazać historię swojego  kościoła. Do konkursu przystąpiła młodzież z klas IV, V, VI i gimnazjum. Prace to starannie przygotowane albumy, zawierające zdjęcia i opisy świątyń znajdujących się w Powiecie Monieckim. Mottem konkursu było powiedzenie "cudze chwalicie swego nie znacie".
Udział w konkursie wzięły 2 drużyny z nasze szkoły: uczniowie kl. V pod opieką p. M. Baworskiej i kl. VI pod kierunkiem p. B. Olszewkiej. Uczniowie z kl. VI zajęli I miejsce premiowane nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy

To jest Twój tekst, możesz go zmienić w każdej chwili.