Rok szkolny 2014/15

Szkolny konkurs "Tajemnice przyrody"

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy przyrodniczej i rozwijanie zainteresowań oraz możliwość współzawodnictwa. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Konkurs przebiegał wielo- etapowo. Uczestnicy mięli za zadanie rozwiązanie testów, oraz odpowiedzi ustne.

Zwycięzcą w kl. VI został A. Siemionkowicz,

kl V - Dawid Rzędzian,

kl IV - Estera Mikiewicz

Zwyciężcom Gratulujemy a pozostałym dziękujemy za udział w zmaganiach.

Międzyszkolny konkurs językowy "Master of Dictation"

Celem konkursu było doskonalenie, rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu, wzbogacenie słownictwa, rozwijanie ciekawości i tolerancji wobec innej kultury, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Konkurs przebiegał etapowo wzięło udział 27 uczniów ze szkół podstawowych w Boguszewie, Długołęce i Górze. Konkurs polegał na pisaniu dyktand w języku angielskim na poziomie elementary`. Do ostatniego etapu zakwalifikowała sie najlepsza czwórka. Najlepszym okazał sie uczeń naszej szkoły Zbigniew Sienkiewicz z klasy VI. Gratulujemy.

Powiatowy Matematyczny "Czar Par"

Już po raz siedemnasty w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach spotkali się młodzi matematycy powiatu monieckiego. Tym razem do walki o puchary Burmistrza Moniek i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz inne nagrody rzeczowe stanęło 38 uczniów z następujących szkół : Szkoła Podstawowa w Boguszewie w składzie Z. Sienkiewicz, J. Dąbrowski,  Szkoła Podstawowa w Jaświłach, Szkoła Podstawowa w Krypnie, i Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach. Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci z kl VI. zdobyli III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. :)

" Konkurs Wiedzy o Mońkach”

W dniu 2 czerwca 2015 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się konkurs z okazji 50-lecia Nadania Praw Miejskich pod nazwą „Konkurs Wiedzyo Mońkach”. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach:
1. Uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI)
2. Uczniowie szkół gimnazjalnych
3. Uczniowie szkół średnich i dorośli

Uczniowie  A Siemionkowicz i J. Dąbrowski reprezentowali naszą szkołę w tych zmaganiach konkursowych.

POWIATOWy KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

O WYBRANYM KRAJU ANGLOJĘZYCZNYM

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród,  odbyło się 21 maja 2015. w konkursie wzięło 34 uczniów ze szkół powiatu monieckiego. Nasi uczniowie J. Dąbrowski, Z. Sienkiewicz, B Torebko zostali nagrodzeni pięknie wydanymi albumami o Wielkiej Brytanii. Gratulujemy.

XXXVIII Ogólnopolskiturniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 09 kwietnia 2015 r odbyły sie w sali Komendy Powiatowej Straży Pożarn4ej w Mońkach eliminacje powiatowe. W konkursie wzięli uczniowie naszej szkoły: Jakub Dąbrowski i Zbigniew Sienkiewicz. Trzeba było rozwiązać testy, a następnie najlepsza czwórka wzięła udział w części ustnej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

XX Wojewódzki Przegląd „Zdobnictwa Obrzędowego

Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych 2015r

Na moniecki przegląd wpłynęło 290 zestawów prac ok. 500 autorów.Są to przepiękne, tradycyjne pisanki, wykonane metodą batikową /szpilkową/. Wspaniałe są palmy wielkanocne, oraz barwne kompozycje kwiatowe, a także misternie wykonane pająki ze słomy lub trzciny, ozdobione kolorowymi elementami z bibuły. Tegoroczną edycję Przeglądu charakteryzuje bardzo wysoki i wyrównany poziom artystyczny, zarówno w doborze kolorystycznym jak i kompozycyjnym, a także estetyce wykonania. Nasi ucniowie klas IV,V i VI wzięli udział w przegladzie w kategorii palm wielkanocnych. Uczniowie klasy IV i V otrzymali nagrody a szóstoklasiści wyróżnienie za swoje palmy. Gratulujemy.

„Kim będę jak dorosnę”-konkurs powiatowy

21 marca odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną pod hasłem „Kim będę jak dorosnę”. Najmłodsi uczestnicy malowali i rysowali swoje przyszłe zawody, nieco starsi opracowali stroje, w których będą pracować. W konkursie wzięło udział 5 ucniów naszej szkoły z kl O-III. Miło na poinformować, że jedną z nagrodzonych była uczennica  zerówki Magda Maciejewska, pozostali otrzymali podziekowania i słodkie upominki.  Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac można obejrzeć w Bibliotece Publicznej w Mońkach do końca marca.

Powiatowy Konkurs na Choinkę Bożonarodzeniową

W MOK po raz XIV rozstrzygnięto konkurs powiatowy "Na choinkę Bożonarodzeniową". Komisja w czteroosobowym składzie oceniała 34 choinek konkursowych, w tym 14 choinek rodzinnych i 20 choinek dziecięco-młodzieżowych.
Komisja podkreśliła wysoki i wyrównany poziom konkursu oraz duże zaangażowanie uczestniczących w nim rodzin, zespołów szkolnych, świetlicowych oraz kół plastycznych Ośrodków Kultury.

W kategorii dziecięco-młodzieżowej:

-Nagrodę specjalną otrzymali: Świetlica Szkoły Podstawowej w Trzciannem i Koło Małego Plastyka przy MOK.

-I nagrodę otrzymali: Koło Plastyczne przy Szkole Podstawowej w Dolistowie, młodzież Gimnazjum w Mońkach, klasa Ia SP nr 2 w Mońkach, Koło Plastyczne przy Szkole Podstawowej w Jaświłach, Szkoła Podstawowa w Boguszewie, SP nr 1 w Mońkach. Gratulujemy.

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/