ROK SZKOLNY 2011/12

III Edycja Powiatowego Konkursu "Bądźmy bezpieczni"

Konkurs odbył się 12 czerwca 2012 r.   Organizatorem  była Komenda Powiatowa Policji w Mońkach,  Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach i Pogotowie Ratunkowego w Mońkach.  Celem konkursu było przygotowanie dzieci do bezpiecznego, rozważnego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji. W zmaganiach wzięło udział 15 drużyn ze szkół podstawowych powiatu monieckiego.  Nasza szkołę reprezentowali M. Łaniewski, S. Torebko i M. Lewkowski. W pierwszej kolejności piątoklasiści rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ochrony przeciwpożarowej. Następnie uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą praktyczną podczas konkurencji z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa medycznego. Dodatkowe punkty drużyna mogła zdobyć za wykonany wcześniej plakat na temat „Policja w przyszłości”. W trakcie eliminacji można było zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego zespołu "Prestige" oraz wysłuchać umiejętności muzycznych wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Promyk” w Goniądzu. Na wszystkim uczestnikom i kibicom mundurowi zorganizowali pokaz sprzętu służbowego Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego, oraz pokaz tresury psa.

Matematyczny "Czar Par"

31maja 2012r 2 drużynyw składzie S. Purta - K Sienkiewicz i P Sienkiewicz - B. Lewkowski wzięli udział w XIV edycji tego konkursu. Zmagania konkursowe odbyły sie w Zespole Szkół w Mońkach. Startowało 22 drużyny z 7 szkół Powiatu Monieckiego. Uczestnicy musięli rozwiązać 10 zadań wymagających logicznego myślenia, sprawności rachunkowej oraz pomysłowości. Nasi uczniowie zajęli 7 miejsce. Mimo ogromnej rywalizacji atmosfera była pełna życzliwości i wszyscy dobrze się bawili.

"Młodzież  zapobiega pożarom" - Konkurs Powiatowy

W dniu 27 marca 2012 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.W zmaganiach udział wzięli  również uczniowie naszej szkoły : Klaudia  Sienkiewicz kl. V, Dominika  Mikiewicz i Mateusz Roszko z klasy VI. Po przeprowadzeniu testów pisemnych  szkół podstawowych Dominice zabrakło jednego punktu do testów ustnych. zajęła IV miejsce. Liczymy, że w następnym roku będzie lepiej i może zakwalifikujemy się do eliminacji wojewódzkich. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.