rok szkolny 2008/09

Nasze Bezpieczeństwo

07.05.2009 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Knyszynie odbyły sie po raz XIII powiatowe eliminacje konkursu "Nasze Bezpieczeństwo"  imienia Brajana Chlebowskiego. Do turnieju przystąpiły drużyny 14 szkół podstawowych z terenu powiatu monieckiego. Konkurencje zostały przygotowane przez strażaków, policjantów, ratowników medycznych oraz leśników. Walka o pierwsze miejsce wymagała przeprowadzenia dogrywki, którą wygrali piątoklasiści z Knyszyna.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V w składzie: Sylwia Sienkiewicz, Piotr Malinowski, Łukasz Rutkowski. Niestety nie był to udany występ, ale wszyscy sie dobrze bawili.     Obejrzyjcie galerię zdjęć....

baje bajki bajeczki - konkurs recytatorski
05.05.2009 r w Monieckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży klas 1–6 szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło  57osób. Nasza szkołę reprezentowali uczennice kl II- Sylwia Torebko i KL. III- Dominika Mikiewicz. Wcześniej odbyly sie eliminacje  szkolne, w których wzięło udział 6 uczestników.
Konkurs  powiatowy jest imprezą otwartą i odbywa się w kilku etapach, w dwóch kategoriach wiekowych klas I–III oraz klas IV-VI, w konkursie startuja dzieci i młodzież z całego powiatu monieckiego. Nad całością „czuwała” instruktor ds. teatru – Katarzyna Gasławska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy i  upominki. Zapraszamy do galerii.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

15 kwietnia 2009r. w siedzibie KP Państwowej Straży Pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Do eliminacji powiatowych przystąpiło 27 uczniów. Młodzież miała do rozwiązania test składający się z 20 pytań z dziedziny ochrony przeciwpożarowej tj. ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, wyposażenia straży pożarnej, taktyki działań ratowniczych i gaśniczych, ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz historii straży pożarnej.

Eliminacje gminne odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej w składzie: Kasia Kruk, Karolina Ciborowska i Ewa Łaniewska. Niestety nie zakwalifikowały sie do eliminacji wojewódzkich