Menu

  • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    Dnia 12 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    Pani Dyrektor rozpoczęła powitaniem przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów. Złożyła życzenia i podziękowania za zaangażowanie i pracę. Wręczone także zostały nagrody z okazji DEN, doceniające pracę Pani Dyrektor - nagroda Burmistrza Moniek przekazana przez Inspektora Oświaty p. Mieczysława Klimowicza, nagrody dla nauczycieli i pracowników obsługi za kolejny rok pracy.

    Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów i wychowawców. Uczniowie klas 5-8 przedstawili zabawną scenkę z życia szkolnego, uzupełnioną wykonaniem dwóch utworów muzycznych. Najmłodsi z oddziału przedszkolnego przekazali również swe życzenia.

     Miłe chwile dopełniły kwiaty, będące podziękowaniem uczniów dla swoich nauczycieli za trud i codzienną pracę.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. 

    Z tej okazji chętni uczniowie czytali przedszkolakom.

  • Europejski Dzień Języków

    Europejski Dzień Języków – European Day of Languages – to dorocznie obchodzone święto języków europejskich. Od 2001 roku 26 września z inicjatywy Rady Europy i w porozumieniu z Komisją Europejską w wielu szkołach, nie tylko w Polsce, uczniowie i nauczyciele świętują wielojęzyczność i różnorodność międzykulturową naszego kontynentu.

                Nasza szkoła także włączyła się w tą inicjatywę. Przygotowaliśmy prezentacje dotyczące trzech wybranych przez klasy krajów: Hiszpanii, Francji i Włoch. Poznaliśmy flagi, położenie geograficzne, stolice, miasta i warte uwagi miejsca w każdym z tych państw, a także słynnych obywateli. Mieliśmy okazję poznać i usłyszeć słowa w trzech językach – hiszpańskim, francuskim i włoskim. Zagadki i ciekawostki z krajów całej Europy uatrakcyjniły czas podczas przerw śródlekcyjnych, a słodki poczęstunek dopełnił całości wydarzenia.

                Dziękujemy za zaangażowanie – uczniom wszystkich klas, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom, którzy zechcieli spędzić ten czas z nami.

  • Festyn pt. „Pożegnanie Lata”

    Realizacja inicjatywy lokalnej „Kultura łączy pokolenia” w zakresie zadania „Biblioteka – razem ku kulturze” dobiegła końca. W dniu 29 września odbył się rodzinny festyn pt. „Pożegnanie Lata”. Rozpoczął się on przedstawieniem kukiełkowym o przemijaniu pt. „Pory roku”, które zostało przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Boguszewie. Dzięki wsparciu Biblioteki Publicznej w Mońkach, nauczycieli i rodziców, od czerwca do września br. uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wyjazdach kulturalnych i kreatywnych warsztatach. Z każdego działania wynieśli wspaniałe wrażenia, dużo się dowiedzieli, nauczyli, niektórzy odkryli swoje talenty, a prowadzący zajęcia odsłonili przed nimi rąbek historii, zwłaszcza tej związanej ze sztuką, kulturą i tradycją. Młodsze dzieci spędziły czas ze swoimi mamami komponując pachnące mydełka i bawiąc się z animatorami „Kształciciela” w Radziach. Starsi uczniowie przyglądali się pracy aktorów w Białostockim Teatrze Lalek, a pod kierunkiem pani Mileny Kucharczyk wykonali lalki typu „motanki”. Wiedzę tę, zdolności manualne, jak również swoje lalki wykorzystali w wyżej wymienionym zadaniu. Po prezentacji podsumowującej projekt i obejrzeniu powstałych wytworów, dla dzieci i rodziców zorganizowano ognisko. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze wspominają ten wspólnie spędzony czas, który upłynął w miłej atmosferze, efektywnie, bo przy wspólnym zaangażowaniu. Wszyscy pomagali sobie w przedsięwzięciach, a kontakt z kulturą i sztuką, na pewno stanie się inspiracją w przyszłości.

    Inicjatywa „Kultura łączy pokolenia” odbywa się w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze” realizowanego przez Biblioteka Publiczna w Mońkach .

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury

  • Zaproszenie na festyn "Pożegnanie Lata"

    Zapraszamy dzieci i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Boguszewie na festyn z okazji zakończenia projektu. Zapewniamy dobrą zabawę i kiełbaski na ognisko.

  • Sprzątanie Świata – Polska 2023

    21 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w 30 akcję ,,Sprzątanie Świata – Polska 2023”. Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia brzmiało ,,Sprzątanie świata łączy ludzi”. Celem akcji było promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
    Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas V – VIII pod czujnym okiem wychowawców, przystąpili do działania i posprzątali tereny zielone wokół szkoły, 4 kilometry pobocza, parking przy kościele oraz plac przy świetlicy wiejskiej.

  • Warsztaty tworzenia lalek motanek realizowane w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze” .

    W dniu 12 września w Szkole Podstawowej w Boguszewie odbyły się warsztaty tworzenia lalek motanek. Warsztaty prowadziła pani Milena Kucharczyk z Radzi. Na wstępie opowiedziała uczestnikom o tym, skąd owe słowiańskie lalki dobrych życzeń i miłości się wywodzą oraz jaką pełniły rolę w tradycji ludowej.

    Podczas zajęć uczniowie poznali techniki, jak wykonać taką szmacianą lalkę. Każdy samodzielnie stworzył swoją własną, poprzez owijanie, czyli motanie ze skrawków tkanin, sznurków, tasiemek, dobierając wzory i odcienie materiałów. Podobnie jak dawniej, można zastosować naturalne tkaniny, wełnę, włókna lnu, drewno, słomę i zioła. Dzięki wskazówkom i pomocy pani Mileny powstały wspaniałe gałgankowe dzieła, niepowtarzalne, a co ważne – własnoręcznie wykonane.

    Kiedyś motanki stanowiły talizman przynoszący szczęście, dziś mogą być czymś w rodzaju prezentu. Do ich zrobienia potrzeba tylko odrobiny chęci i wyobraźni oraz wystarczy wykorzystać  tylko to, co mamy pod ręką. Są tanie, nie trudno je wykonać i są przyjazne dla środowiska.

    Zajęcia zakończyły się prezentacją nietypowych lalek oraz wspólnym śpiewaniem piosenki „Tajemnicze Echo…”.

    Dziękujemy pani Milenie za wspaniałe warsztaty, mnóstwo pomysłów, miło spędzony czas, kreatywnie i bardzo owocnie. Niech będą inspiracją do tworzenia kolejnych lalek motanek.

    __________________________________________________________

    Inicjatywa „Kultura łączy pokolenia” odbywa się w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach.

     

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury

     

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    4 września rozpoczeliśmy nowy rok szkolny. Po mszy świętej w naszym kościele parafialnym, przeszliśmy do pomnika pamięci poległym w czasie wojny i zapaliliśmy znicze, wspominając dawne wydarzenia. Spotkania z wychowawcami w klasach pozwoliły uczniom i nauczycielom przygotować się do pierszych zajęć lekcyjnych. .

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

    Msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/24 zostanie odprawiona 4.09.2023r. w naszym Kościele Parafialnym o godzinie 8.00.

    Po mszy, przejdziemy procesyjnie do pomnika przy świetlicy, by postawić znicz w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. 

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00.

  • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

    W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Pani Dyrektor Agata Malinowska powitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców, wyraziła podziękowania za trud i wysiłek włożony w naukę, wzajemną współpracę i życzyła dobrych i bezpiecznych wakacji. Pan Mieczysław Klimowicz przekazał też list z życzeniami od Burmistrza Moniek, pana Zbigniewa Karwowskiego. Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe uczniom za najlepsze wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Tegoroczni absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Nastąpiło też ślubowanie absolwenta naszej szkoły. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Pani dyrektor i nauczyciele życzyli uczniom udanych wakacji i miłego wypoczynku .

  • Warsztaty mydlarskie w Radziach

    Dzień 15 czerwca br. przedszkolaki i dzieci ze szkoły podstawowej w Boguszewie zapamiętają na długo. W ramach inicjatywy „Kultura łączy pokolenia” 12 dzieci pojechało wraz ze swoimi mamami do Agroturystyki „Kształciciel” w Radziach na warsztaty pt. „Mydełka”.

    Na początku spotkania dzieci wystąpiły z wierszykami,  piosenkami i życzeniami dla swoich mam. Następnie Pani Milena Kucharczyk przygotowała produkty do tworzenia naturalnego mydła glicerynowego. Dzieci i mamy wykonały mydełka z dodatkiem wybranych naturalnych olejków zapachowych, barwników i drobinek o właściwościach peelingujących. Powstały małe, wyjątkowe „dzieła sztuki”, w różnych zestawieniach kolorystycznych, pachnące kwiatami, owocami, czy nawet gumą balonową. Gospodyni sięgnęła do tradycji naszych prababć i opowiedziała o praniu ręcznym w balii, a dzieci ochoczo i bardzo aktywnie uprały ręczniki przy użyciu mydła szarego, tary i kijanki.
    Pogoda dopisała, więc dzieci wesoło bawiły się na placu zabaw, trampolinie, układały konstrukcje z dużych klocków, uczyły się strzelać z łuku oraz razem z mamami uczestniczyły w zabawach integracyjnych i tańcach.

    Uczestnicy zabrali ze sobą mnóstwo wspaniałych wrażeń z wyjazdu na warsztaty. Oprócz kreatywnych zajęć i świetnej zabawy, była też chwila na odpoczynek przy ognisku. Przede wszystkim był to wspólnie spędzony czas dzieci z ich mamami. Serdecznie dziękujemy gospodarzom Agroturystyki „Kształciciel” za tę możliwość pobycia razem, organizację ciekawych aktywności  i za ogromną gościnność.

    __________________________________________________________

    Inicjatywa „Kultura łączy pokolenia” odbywa się w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach.

     

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury

     

  • Wycieczka do Białostockiego Teatru Lalek

    Dnia 7 czerwca, uczniowie  Szkoły Podstawowej w Boguszewie, w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze”  odwiedzili Białostocki Teatr Lalek. Na deskach teatru znani polscy aktorzy, m.in.: Ryszard Doliński, czy Zbigniew Litwińczuk, wspaniale odegrali role bohaterów najzabawniejszej polskiej komedii – „Zemsty” Aleksandra Fredry. Po spektaklu dzieci zwiedziły „Piwnicę Lalek”, która mieści się w podziemiach teatru. Ten teatralny magazyn to wystawa ogromnych ilości  lalek, masek, kostiumów, rekwizytów i dekoracji, używanych w przedstawieniach, najstarsze z nich pamiętają lata 60-te ubiegłego wieku. Można im było się przyjrzeć, dotknąć oraz wysłuchać historii z nimi związanych.

    Inicjatywa „Kultura łączy pokolenia” odbywa się w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach.

    Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0

  • Wycieczka uczniów klasy 7 i 8 do Białegostoku

    W dniu 10 maja 2023 roku uczniowie klasy 7 i 8 wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Celem wycieczki było obejrzenie wystaw w Uniwersyteckim Centrum Przyrody i Pałacu Branickich oraz spektakl pt. Little Prince. Najciekawszym punktem wycieczki okazało się świat ptaków i ssaków w centrum przyrody oraz terrarium. Piękna i słoneczna pogoda zachęcała do spacerów po kwiatowych ogrodach Pałacu Branickich. Ostatnim punktem programu był spektakl, który opowiadał w formie baśniowej o przemyśleniach chłopca. W drodze powrotnej uczniowie zjedli w Mcdonaldzie. Wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki.

  • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    28 kwietnia z okazji: 1 Maja - święta pracy, 2 maja - Dnia flagi oraz 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie wraz z nauczycielami, niosąc flagi przyszli pod pomnik. Pan Wojciech Smółko w kilku słowach opowiedział historię poszczególnych świąt. Uczniowie zaśpiewali hymn państwowy oraz Rotę. Następnie zapalili znicz. W ten sposób uczciliśmy obchody najważniejszych dni z historii naszej ojczyzny.

  • „SPRZĄTAMY DLA POLSKI”

    21 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji akcji „Sprzątamy dla Polski”, która jest objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

    Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

    W ramach akcji uczniowie wraz z opiekunami, zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice ochronne, przystąpili do działania i posprzątali tereny zielone wokół szkoły, 4 kilometry pobocza, parking przy kościele oraz plac przy świetlicy wiejskiej..

     

  • Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

    Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny, który opiera się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Realizację tego celu umożliwi zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wsparcie nauczycieli w ich nauce poprzez m.in. poprowadzenie lekcji pokazowych w szkołach.

    27.03.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty Mobilnych Laboratoriów Przyszłości prowadzone przez edukatorów. Uczniowie pracowali z długopisami 3D konstruując trójwymiarowe modele oraz poznali zastosowania sztucznej inteligencji. Zetknęli się z nowymi technologiami oraz poznali tajniki rzeczywistości wirtualnej. Wiedza nabyta podczas warsztatów pozwoli uczniom pewniej poruszać się w świecie  nowoczesnych technologii.

  • Przedstawienie „Wilk i siedem koźlątek”

    We wtorek 21 marca dzieci obejrzały przedstawienie na podstawie baśni braci Grimm pt. „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Bajka opowiada o tym, jak zły wilk oszukuje małe koźlątka podając się za ich mamę, zmienia swój głos i kolor sierści na łapach, po czym je zjada. Jednemu z nich udaje się uciec i wraz z mamą kozą w porę uratować rodzeństwo. Wilk zostaje ukarany, w czym chętnie pomagają dzieci z widowni. Przedstawienie było zabawne, a morał? Trzeba słuchać mamy i nie otwierać drzwi obcym.

  • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

    We wtorek 21 marca pożegnaliśmy zimę i uroczyście powitaliśmy wiosnę. Wykonaliśmy kukłę marzanny i prace plastyczne w klasach wraz z Wychowawcami, napisaliśmy wiosenne wiersze. Następnie, szukaliśmy oznak wiosny na placu szkolnym, piekąc przy ognisku pyszne kiełbaski i żegnając zimę. Ostatnim punktem tego dnia był turniej gry w palanta. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu wszystkich zajęć i zabaw i liczymy na szybkie nadejście wiosny.

  • Dzień Babci i Dziadka

    Chwilę przed feriami zimowymi 20.01.2023r. uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci rozpoczęły akademię piosenką „Kochamy Was”, recytowały wiersze mówiące o tym, jak wspaniali są babcie i dziadkowie i za co wnukowie są im wdzięczni. Nasi aktorzy za pomocą piosenek i tańców pokazali, że bliskie im osoby też potrafią się bawić, mają swoje hobby, potrafią spędzać aktywnie czas, a swoje wnuki, wnuczki, wnuczęta kochają z całego serca.  Za tę wielką miłość, cierpliwość, czytanie bajek i zabawy uczniowie wręczyli laurki oraz drobne upominki. A wraz ze swoimi rodzicami przygotowali poczęstunek przy kawie i herbacie. Naszym wspaniałym gościom dziękujemy za tak liczne przybycie i jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i Miłości!

     

     

  • Choinka Noworoczna

    19.01.2023r. przy licznym udziale dzieci i rodziców miała miejsce w naszej szkole Choinka Noworoczna, połączona z dyskoteką. Uczniowie brali udział w licznych zabawach ruchowych oraz tańcach. Miło było popatrzeć jak bawią się najmłodsze dzieci pod opieką starszych kolegów i koleżanek. Poszczególne grupy wzieły udział w przeglądzie kolęd. Najbardziej owocne brawa otrzymał uczeń kl. V Hubert Sienkiewicz, który zdobył się na odwagę i zaśpiewał sam dwie kolędy. Głownym punktem balu noworocznego były odwiedziny Mikołaja, który przybył z workiemi pełnymi prezentów. Radość dzieci była ogromna.  

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
    Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
  • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć