Menu

 • Teatrzyk "Przygody Krasnala Psikusa"

  W piątek 20 maja nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie "Przygody Krasnala Psikusa". 

  Główny bohater Psikusek miał wielu przyjaciół, ale bardzo lubił robić psoty. Zniszczył Krasnalom grządki marchewki, pomalował biedronce kropki na biało, a domek ślimaka ozdobił kolorowymi wzorami. Jakby tego było mało, pomalował jeszcze kapelusz Czerwonego Kapturka na zielono, a jajka w gnieździe czajki na tęczowo. Te figle nie spodobały się zwierzętom. Za karę Czajka zabrała Psikusowi czapkę i obiecała oddać ją dopiero wtedy, gdy skrzat poprawi to, co zniszczył. Na szczęście Krasnal szybko zrozumiał, że jego figle sprawiły innym przykrość. Przeprosił swoich przyjaciół i naprawił wyrządzone szkody.

  Jak widać widzowie bawili się pierwszorzędnie. 

   

 • Święto Pracy, Święto Flagi, Święto Narodowe Trzeciego Maja 2022

  Z okazji nadchodzących świąt narodowych 1, 2 i 3 maja w piątek 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się pod pomnik w celu odśpiewania hymnu "Mazurka Dąbrowskiego" Józefa Wybickiego, a także wysłuchania krótkiego rysu historycznego, którą zaprezentował Pan Smółko. Uczciliśmy w ten sposób 1-majowe Święto Pracy, Dzień Flagi 2 maja oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 • Spektakl "Smerfne przygody. Zaczarowany medalion"

  We środę 30 marca nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl: "Smerfne przygody. Zaczarowany medalion". To opowieść, w której wiedźma Hogata gubi zaczarowany medalion i w konsekwencji traci swoją czarodziejską moc. Odnajdują go smerfy. Hogata prosi o pomoc Gargamela, wyruszają do lasu i przeżywają zabawne przygody z morałem. Uczniowie wzięli również udział w zabawach. Po minach widać, że bawili się przednio.

 • Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną

  Nasza Szkoła uczestniczyła w tegorocznej akcji „Światowy Dzień Wody z PAH” mającej na celu podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych oraz zaangażowanie do działania na rzecz powszechnego dostępu do wody na świecie.

 • Powitanie wiosny 2022!

  W poniedziałek 21 marca pożegnaliśmy zimę i uroczyście powitaliśmy wiosnę. Wykonaliśmy kukłę marzanny, oraz prace plastyczne w klasach wraz z Wychowawcami, napisaliśmy wiosenne wiersze oraz przypomnieliśmy tradycyjne przysłowia związane z wiosną. Mieliśmy także gości z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach z ciekawymi grami i zabawami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie, szukaliśmy oznak wiosny na placu szkolnym, piekąc przy ognisku pyszne kiełbaski i żegnając zimę. Ostatnim punktem tego dnia był turniej klasowy 'Kocham Cię, Polsko", w którym należało się popisać wiedzą ogólną związaną z naszym krajem. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu wszystkich zajęć i zabaw i liczymy na szybkie nadejście lata:)

 • Dzień Babci i Dziadka 2022

  Życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków od naszych najmłodszych uczniów! Niech nam żyją Dziadek i Babcia!!!

 • Opłatek szkolny oraz koncert kolęd - 16.12.2021 r.

  W czwartek 16 grudnia spotkaliśmy się na wspólnym śpiewaniu kolęd. Uroczysty koncert zakończyło czytanie Ewangelii oraz dzielenie się opłatkiem, co prawda w trochę innej wersji ze względu na wymogi sanitarne. Mimo to wszyscy z radością i oczekiwaniem na wspaniały czas Świąt Bożego Narodzenia włączyli się do wspólnego kolędowania. Były zarówno radosne kolędy, jak i spokojne, refleksyjne, znane wszystkim a także te mniej popularne. Ten czas na pewno przyczynił się do zbudowania atmosfery przedświątecznej. 

 • 6 grudnia 2021 - Mikołajki w oddziale przedszkolnym!

  6 grudnia to wyjątkowy dzień. Dziś nasze Sówki z oddziału przedszkolnego miały wiele wrażeń. Ubraliśmy choinkę w oczekiwaniu na wiadomość od Mikołaja. Były oczywiście mikołajkowe upominki, pyszny poczęstunek i mnóstwo dobrej zabawy!

 • Andrzejki wraz z Mikołajkami - klasy 4-8!

  W poniedziałek 6 grudnia klasy 4-8 połączyły świętowanie dwóch okazji - Andrzejek i Mikołajek. Przygotowaliśmy wspólnie stół do poczęstunku, chłopcy z klas 4-7 wykonali kawał dobrej roboty wypiekając tosty-sandwiche. Było pysznie! Po sytym posiłku nastapiły wróżby i zabawy. 

 • Andrzejki u najmłodszych - 30.11.2021 r.

  30 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swymi Wychowawcami świętowali Andrzejki. Były wróżby, zabawy, słodki poczęstunek oraz zdjęcia w atmosferze andrzejkowej.

 • NAUKA STACJONARNA OD 15.11.2021

  Od poniedziałku 15.11.2021 r. wracamy do nauki stacjonarnej. Wszystkie klasy mają zajęcia według znanego wszystkim planu lekcji. Do zobaczenia w szkole:)

 • Narodowe Święto Niepodległości 2021

  W środę młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i Panią Dyrektor uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę odśpiewując Mazurek Dąbrowskiego oraz zapalając znicz przy naszym pomniku pamięci. W ten sposób już dziś rozpoczęliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 • Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2021.

  Jak co roku, 14 października jest obchodzony uroczyście Dzień Edukacji Narodowej - święto szkoły, nauczycieli i pracowników, uczniów i rodziców. Również w tym roku zebraliśmy się, by uczcić po raz kolejny tę niezwykłą datę. Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz złożyli życzenia wszystkim obecnym, wręczono nagrody nauczycielom, pracownikom oraz Pani Dyrektor za pracę i wysiłek wkładany w codzienny trud nauczania. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pań: Barbary Zalewskiej i Anny Skowronek. Były życzenia, wiersze, piosenki, a także tańce, a na koniec podziękowania i kwiaty.

 • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Dnia 4.10.2021r. w poniedziałek w naszej szkole zorganizowany został XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia sprawdzana była „tabliczkowa wiedza” podczas egzaminów wśród uczniów klas II, III oraz uczniów klas IV-VIII na lekcjach matematyki. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie zadania otrzymywali odznakę eksperta tabliczki mnożenia.

  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

 • Zebranie z Rodzicami - 28.09.2021 r.

  Wszystkich Rodziców zapraszamy do szkoły na zebranie ogólne, które odbędzie się we wtorek 28 września o godzinie 13:30. Po nim  nastąpi spotkanie z wychowawcami w klasach.

 • 17 września - 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

  W piatek 17 września upamiętnilismy rocznicę agresji wojsk sowieckich na Polskę. Wspólnie przeszliśmy do pomnika przy świetlicy wiejskiej i oddaliśmy cześć poległym zapalając znicz ich pamięci.

 • Bezpieczna droga do szkoły - wizyta przedstawiciela Policji w naszej szkole.

  Dnia 9 września odwiedził nas Pan Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w celu przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Uczniowie mieli okazję otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wyjaśnić wątpliwości związane m.in. z użyciem hulajnóg i rowerów. Na koniec miła niepsodzianka -każdy uczeń otrzymał wisiorek z odblaskiem, zabezpieczającym nas w drodze po zmroku.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Jak co roku, 1 września rozpoczeliśmy nowy rok szkolny. Po mszy świętej w naszym kościele parafialnym, przeszliśmy do pomnika pamięci poległym w czasie wojny i zapaliliśmy znicze, wspominając dawne wydarzenia. Spotkania z wychowawcami w klasach pozwoliły uczniom i nauczycielom przygotować się do pierszych zajęć lekcyjnych. Wychowawcy przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa i higieny podczas pobytu w szkole. Zaczynamy z nadzieją, że cały rok będziemy spotykać się w budynku naszej szkoły by nabywać wiedzę i umiejętności na przyszłe lata.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

  Jak co roku, wakacje dobiegły końca.

  Msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/22 zostanie odprawiona w naszym Kościele Parafialnym o godzinie 8.00.

  Po mszy, przejdziemy procesyjnie do pomnika przy świetlicy, by postawić znicz w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. 

  Spotkanie z wychowawcami w klasach rozpocznie się o godz. 9.00.

  Prosimy pamiętać o zakładaniu maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcji po wejściu do budynku szkoły oraz o zachowaniu dystansu.

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021!

  W piątek 25 czerwca spotkaliśmy się na apelu kończącym rok szkolny 2020/21. W obecności Inspektora Oświaty Pana Mieczysława Klimowicza, dzielnicowego mł. asp. Jakuba Popławskiego, Księdza Proboszcza, nauczycieli, pracowników i rodziców, Pani Dyrektor krótko podsumowała ten rok pracy, podziękowała i pogratulowała wręczając nagrody i listy pochwalne najlepszym uczniom, a także karty rowerowe, tym, którzy w tym roku szkolnym zdali testy.

  Obejrzeliśmy także występ najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego i klas 1-3  - wykonanie piosenki "Góry do góry", która to wciągnęła również starszych uczniów. Dziękujemy Paniom Annie Piechowskiej i Paulinie Jabłońskiej za trud i czas włożony w przygotowanie dzieci do wykonania piosenek.

  Życzym wszystkim zdrowych, bezpiecznych i radosnych wakacji ze wspaniałą pogodą i fantastycznym nastrojem!!! Do zobaczenia 1 września!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
  Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
 • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć