Aktualności

 • Dzień babci i dziadka

  19.01.2018

  Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto w naszej szkole od wielu lat.  Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępie pani dyrektor – Agata Malinowska przywitała wszystkich ciepłymi słowami, zaprosiła do wysłuchania życzeń oraz wyrazów miłości i wdzięczności w postaci wierszy i piosenek skierowanych do kochanych Babć i Dziadków i oddał głos dzieciom.
  Uczniowie pod kierunkiem p. Eweliny Torebko recytowali wiersze i śpiewali piosenki z lat 70. Nie obyło się bez braw, uśmiechów oraz ukradkiem ocieranych łez. Uroczystość zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta, poprzez które chciały wyrazić wdzięczność i podziękować Babciom i Dziadkom za obecność w ich życiu oraz za to, że je kochają i wspierają.
  W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości

   

 • Choinka szkolna

  W czwartek 18 stycznia 2018r uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami bawili się na Choince Szkolnej. Rozpoczęliśmy o godzinie 12:00. Wszystkie dzieci, od przedszkolaków po klasę 7 bawiły się przy muzyce, biorąc udział w wielu konkurencjach i zabawach ruchowych. Była więc zabawa ' w cebulę', wyścig 'bez butów', zabawa 'Czerwony Kapturek" i oczywiście coroczna tradycja - koncert kolęd w wykonaniu poszczególnych klas. Rodzice z dumą słuchali i oglądali występy swoich pociech. Impreza zakończyła się spotkaniem z Mikołajem, który wszystkim grzecznym dzieciom przyniósł oczywiście wyczekiwane prezenty. Do zobaczenia za rok, Święty Mikołaju!!!

 • Spotkanie opłatkowe 2017

   22 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przede wszystkim osoby samotne, ks. Proboszcz, rodzice, pracownicy szkoły. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor A. Malinowska, która pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich gości w podniosły i wzruszający nastrój. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Ich wystąpienie wzruszyło, ale także rozbawiło każdego z obecnych gości. Jasełka pokazały prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt, kiedy to w stajence na świat przyszedł Zbawiciel. Goście z  radością  włączyli się w śpiew kolęd. Po zakończeniu części artystycznej p. Dyrektor złożyła życzenia świąteczne zgromadzonym na sali gościom. Zwróciła uwagę na ogromną wartość takich spotkań opłatkowych opartych na ciepłej rozmowie, wspólnym śpiewaniu kolęd. Głos zabrał także ks. Proboszcz, który mówił o potrzebie tradycyjnego spędzania Świąt Bożego Narodzenia – dalekich od codziennego zagonienia oraz oferowanych przez nowoczesny świat atrakcji. Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiło odczytanie fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Goście przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, a następnie zasiedli do wigilijnego stołu. Spotkanie w takim gronie, radosny nastrój, a także śpiew kolęd sprawiły, że rozmowy o minionych czasach jeszcze przez kilkanaście  najbliższych minut wypełniały mury szkoły.

 • Spotkanie z Mikołajem z Rovaniemi w Dworku Czarneckiego.

  04.12.2017

  Dnia 3 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszewie zostali zaproszeni przez Fundację im. Rodziny Czarneckich na choinkę z Mikołajem, który przybył aż z Rovaniemi.  Uroczystość odbyła się w piękniej sali kryształowej  gdzie panowała bardzo świąteczna atmosfera. W oczekiwaniu na gościa około 200 dzieci bawiło się przy animacjach zorganizowanych przez firmę Fastquad. Zabawie towarzyszyły Smerfy koniecznie z Gargamelem, ku uciesze wszystkich dzieciaków. Przybycie Świętego Mikołaja wywołało ogromną radość wśród najmłodszych i ich opiekunów. Każde dziecko otrzymało paczkę świąteczną z drobnymi upominkami. W rozdawaniu prezentów pomagały Śnieżynki. Dzieci bawiły się wyśmienicie i w radosnych nastrojach wróciły do domów.
  Składamy serdeczne podziękowania Fundacji im. Rodziny Czarneckich za zaproszenie, a Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie wynajmu autokaru.

 • Andrzejki 2017

  29.11.2017

  W wigilię św Andrzeja w  szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Dla przedszkolaków i uczniów klas 0-VII był to czas integracji i wspólnej  zabawy. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców i samych uczniów.Nie mogło zabraknąć również przepowiedni. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Był czas na indywidualne i grupowe występy. Najwięcej braw otrzymały przedszkolaki, ich piosenka deszczowa zachwyciła wszystkich. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego. Zabawa trwała od 12.00 do 15.00. Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

 • Zebranie rodziców

  09.11.2017

  We czwartek miało miejsce zebranie rodziców, na którym omówiono bieżące sprawy szkoły. Wyniki w nauce uczniów, frekwencję oraz pomoc uczniom  mającym trudności w nauce.

 • Patriotyczne Śpiewanie 2017

  09.11.2017

   

  Niech znów popłynie z serca śpiew pokoleń!

  Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

  Uczniowie i rodzice naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym przedsięwzięciu w dniu 09.11.2017r

  Przedsięwzięcie  jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy spotkali się  na nim wielopokoleniowo  jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w takim gronie stanowi o trwałej i głębokiej wartości spotkania, którą tworzą sami jego uczestnicy.

  Patriotyczne Śpiewanie 2017 odbyło się  pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, TVP 3 Białystok, Kurier Poranny, Twoja Telewizja Regionalna

   

 • Dzień Edukacji narodowej 2017

  16 października 2017 roku o godzinie 12.00  rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodzonego na pamiątkę powołania w 1773 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej.

  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor  Agata Malinowskai od powitania przybyłych gości, wśród których nie zabrakło władz samorządowych reprezentowanych przez pana M. Klimowicza, księdza Proboszcza m. Wojszko, przedstawicieli Rady Rodziców oraz pracowników obsługi, W drugiej części tej uroczystej chwili pan dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za owocną i wytężoną pracę. Wszyscy zebrani zostali też poinformowani o przyznaniu tegorocznych nagród.

  Na zakończenie wszyscy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Barbary Zalewskiej. Uczniowie wręczyli  przez nich przygotowane „Oskary” i kwiaty.

   

   

   

 • Początek Roku Szkolnego 2017/18

  04.09.2017

  4 września 2017 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na sali rozpoczął się apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas 0-VI, pojawili się po raz pierwszy uczniowie klas VII oraz grono pedagogiczne, obecni byli również rodzice, dziadkowie, oraz przedszkolaki. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Agata Malinowska, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci najmłodszych czyli przedszkolaków i ich rodziców. Pani Dyrektor poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

 • Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

  09.08.2017

  W dniu 9 sierpnia udaliśmy się na wycieczkę o Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Osowiczach, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach etnograficznych m.in Zioła w wiejskiej chacie Zajęcia rozpoczęły się w ogródku zielarskim. Następnie we wnętrzu kuchni jednej z zabytkowych chat  zapoznaliśmy się z historią uprawy ziół, suszeniem, przechowywaniem  a przede wszystkim ze sztuką ich rozpoznawania za pomocą zmysłów smaku, węchu i dotyku. Dowiedzieliśmy się jakie zioła wykorzystywano do leczenia, a jakich używano w kuchni, by wzbogacić smak potraw? Spotkanie zakończyło się degustacją herbatek ziołowych. Zwiedzaliśmy także drewniane budownictwo Podlasia, zdobnictwo domów, środki transportu wiejskiego, pracownię garncarską, wnętrze chałupy, hodowlę pszczół w gospodarstwie, leśną bimbrownię. Na zakończenie odbyły się warsztaty:„Mieszkać piękniej” – tradycyjne zdobnictwo drewniane na Podlasiu Zajęcia miały na celu zapoznanie uczestników z tradycjami dekorowania budynków mieszkalnych drewnianymi detalami zdobniczymi popularnymi na podlaskiej wsi w XIX i XX w. Poznaliśmy warsztat wiejskiego cieśli, narzędzia którymi się posługiwał. Dowiedzieliśmy się co to są okiennice, naroża, wiatrownice czy pazdury.  Mieliśmy  możliwość udekorowania własnej chaty, którą zabraliśmy ze sobą do domu. Na koniec zajęć na uczestników czekała dodatkowa atrakcja – wspólne dekorowanie miniaturowego budynku mieszkalnego ażurowo wyciętymi elementami

 • Zakończenie roku szkolnego

   23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/2017. Uroczysty apel  z udziałem władz Gminy, rodziców, Rady Pedagogicznej, uczniów miał miejsce w szkole o godz. 900 . Po przemówieniu Dyrektora szkoły p. Agaty Malinowskiej, nastąpiło uroczyste wręczanie nagród, wyróżnień, świadectw, dyplomów. Pierwszy raz od kilkunastu lat nie żegnaliśmy  absolwentów klasy szóstej, bowiem nadal są uczniami naszej szkoły i będą kontynuowali naukę w klasie siódmej. Uczniowie zakończyli czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Część artystyczna, w której przedstawiono w sposób wesoły wszystkich uczniów z ich przywarami, zdolnościami i zaletami rozbawiła wszystkich. Uczniowie podziękowali też swoim nauczycielem za trud i pracę kwiatami. Najbliższe dwa miesiące to dla wszystkich czas odpoczynku.

   

 • Wycieczka do Białegostoku

  12 czerwca 2017r  wybraliśmy się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem zwiedzania był Akcent Zoo. W samym sercu Białegostoku, na terenie Parku Zwierzyniec, mieszkają zwierzęta leśne i egzotyczne.  Jest tam zielono, cicho, spokojnie i blisko do centrum miasta. Większość mieszkańców ogrodu do stworzenia parzystokopytne, jak: muflon, konik polski, kuc szetlandzki, osły, daniele jelenie, sarny i kozy. Egzotyczne lamy przystosowały się do podlaskiego klimatu i na dobre tam się zadomowiły. Na uwagę zasługuje zwierzę będące symbolem Podlasia, czyli żubr. Niedźwiedzie brunatne, dziki, jenoty, lisy, a nawet nieczęsto spotykane rysie, Miłośnicy ptaków też znalazły swoich milusińskich w  ogrodzie. Drapieżne puchacze, myszołowy i puszczy wywarły na nas ogromne wrażenie. Bażanty łowne, złote i srebrne wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Kaczki, gęsi i łabędzie pływają w stawie. W Zoo nie zabrakło bocianów białych. Było miło i przyjemnie. Potem obok filharmonii przespacerowaliśmy się do galerii Alfa i kina Helios gdzie obejrzeliśmy film „Smerfy Poszukiwacze zaginionej wioski 3D” Poznaliśmy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyła w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne było magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, dotarli do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. Film bardzo się nam podobał. Wracając do autokaru wędrowaliśmy alejkami Parku Pałacu Branickich, podziwialiśmy piękno tego miejsca z fontannami, zatrzymaliśmy się na fotografię z pałacem w tle. Ostatnim punktem pobytu w Białymstoku był McDonald`s. gdzie wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie. Najczęściej zamawialiśmy sobie frytki i colę. Bardzo nam się wyjazd udał. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.
   

 • Wycieczka do Białegostoku

  Dnia 12.06. 2017 mamy zaplanowaną wycieczkę do Białegostoku. Wyjazd autokarem sprzed szkoły o godz. 800. proszę wszystkich o odpowiedni  ubiór. i przyniesienie przez uczniów podpisanej pisemnej zgody rodziców na wyjazd. Zwiedzamy Zoo, potem kino, w galeri Alfa,i ewentualnie McDonald`s. Powrót między godz 14-15.

 • XIII Festyn rodzinny "Mama, Tata i Ja"

   

  Piątego czerwca 2017r na boisko koło szkoły pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed 900, a chwilę później  p. Dyrektor SP w Boguszewie Agata Malinowska otworzyła XIII festyn rodzinny Mama, Tata i Ja” krótką przemową. Dzieci powitały swoich rodziców wierszem i piosenką, niespodzianką dla dzieci stał się występ mam, które zaśpiewały swoim milusińskim piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”. Od początku wszyscy mięli możliwość korzystania z wielu atrakcji. Było mierzenie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, pojemność płuc, a także spróbować utrzymać równowagę w Auto goglach. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali wspaniałe kolorowe plakaty, nawiązując tematycznie do rodziny. Straż Pożarna i tym razem nie zawiodła, pokazali wyposażenie samochodu gaśniczego, wielką frajdą dla dzieci było usiąść za kierownica tego „autka”. O bezpieczeństwie podczas wakacji mówili policjanci, a dzielnicowy wspomniał o mapie zagrożeń i bezpiecznej pracy w gospodarstwie. Nie lada atrakcją był pokaz strzelania przez XVIII wieczną szlachtę z broni palnej i walki na szable, którą zaprezentował Przysiółek Szlachecki „Pacowa Chata”. Swoją atrakcję mięli też tatusiowie z synami. Rozegrali mecz piłki nożnej, górą tym razem byli tatusiowie:8:5. Maluchy też mięli swój tor przeszkód. A na koniec wspólne ognisko. Było miło, wesoło i radośnie. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, sponsorom za zaangażowanie i wkład finansowy. Do zobaczenia za rok.

   

 • Jak nie czytam jak czytam

  01.06.2017

  1 czerwca  po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pt. "Jak nie czytam, jak czytam!". Uczniowie jak i nauczyciele, zebrali się tego dnia w jednym miejscu i przez 10 minut czytali to na co mieli ochotę. W zeszłym roku przyczyniliśmy się do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie, mamy nadzieję, że tegoroczna akcja ustanowi nowy rekord.

 • Uwaga! Festyn Rodzinny "MAMA, TATA i JA"

  W dniu 05.06 2017 (Poniedziałek) zapraszamy rodziców, dzieci i wszystkich chętnych na festyn rodzinny "Mama Tata i Ja". Początek imprezy o godz 9.00 na boisku szkolnym. w programie m.in

  -częśc artystyczna,

  -Spotkanie z Policją - pogadanki,

  -Pokaz sprzętu Straży Pożarnej

  - Badanie stanu zdrowia ( poziom cukru we krwi, ciśnienie)

  -pogadanki n.t szkodliwości palenia , picia i stosowania używek. Pogadankę poprowadzi przedstawiciel  SANEPiDu

  -Zajecia plastyczne,

  - Zawody sportowe i zabawy dla najmłodszych i ich rodziców,

  - Ognisko

  Zabieramy ze sobą strój sportowy, checi i dobry humor.

 • Uchwalenie Konstytucjii 3 Maja

  08.05.2017

  Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Aby uzmysłowić wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa Ojczyzna i Patriotyzm uczniowie zaprezentowali 08 maja najważniejsze wydarzenia związane z tymi świętami narodowymi. Część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie uczniowie klasy piątej i szóstej przygotowali pod opieką nauczyciela j. polskiego i historii p. A. Malinowskiej.

 • WOLNE :)

  W Dniach od 01.05 do dnia 05.05.2017 w szkole nie ma zajęć dydaktycznych. Wszystkim uczniom  życzymy miłego wypoczynku

 • Międzynarodowy Dzień Ziemi

  26.04.2017

  22 kwietnia w sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dnia Ziemi, dlatego szkolne obchody tego dnia  zorganizowaliśmy we środę 26 kwietnia. Tematem przewodnim była rola roślin, zadrzewień w krajobrazie i w środowisku.W ramach w/w wydarzenia przeprowadzone zostały:

   * Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży nawiązujące do tematyki roślin w otaczającym środowisku. Zajęciom plastycznym towarzyszyły zabawy ruchowe, zagadki i rebusy ekologiczne.

   * Prelekcja dotycząca roli roślin i zadrzewień w środowisku i krajobrazie. Uczestniczy mogli dowiedzieć się m.in.: o roli ekologicznej, ekonomicznej i społecznej zadrzewień, ich funkcji w ekosystemie, walorach, zaletach ich zakładania w swoim najbliższym sąsiedztwie.

   * Praktyczny pokaz sadzenia roślin, które wspólnymi siłami uczestnicy posadzili na terenie wokół świetlicy wiejskiej i wokół szkoły. Wyjście w teren i samodzielne posadzenia „własnego drzewka” było doskonałą okazją dla uczniów  dbania o przyrodę wokół nas. Obchody Dnia Ziemi 2017 w Boguszewie zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami.

  Partnerami obchodów Dnia Ziemi 2017 r. w Gminie Mońki jest Moniecki Ośrodek Kultury oraz Nadleśnictwo Knyszyn w Mońkach.

  .

 • Wizyta Jego Ekscelencji Ks Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego w szkole

   

  We wtorek 25.04.2017 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Dyrektor Agata Malinowska serdecznie przywitała czcigodnego gościa w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie słowa powitania wygłosili uczniowie i przedszkolaki, wręczając wiązankę kwiatów. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy ks. Biskupa z uczniami.  Była wspólna modlitwa i pasterskie błogosławieństwo dla  wszystkich zebranych. Następnie ks. Arcybiskup udał się na spotkanie z nauczycielami oraz słodki poczęstunek, w ramach którego wyraził nauczycielom wdzięczność za trud wychowania dzieci i młodzieży. Nauczycielem jest się zawsze i wszędzie, dlatego tak ważne jest docenienie pracy nauczycielskiej i wyrażanie nauczycielom wdzięczności. Poruszono także problem niżu demograficznego. Brak dzieci powoduje zamykanie małych szkół w środowiskach wiejskich, następstwem tego zjawiska jest dowożenie dzieci do szkoły odległej od miejsca zamieszkania, co wiąże się z niedogodnościami komunikacji i zmęczeniem dzieci. Ks. Arcybiskup wspominał także swoich nauczycieli i szkolne lata. Na zakończenie Jego Ekscelencja dokonał wpisu do kroniki szkolnej, życząc wszystkim błogosławieństwa Bożego w pracy.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
  Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
 • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć