Aktualności

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 oraz uczczenie wybuchu II wojny światowej

 • Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Szkole Podstawowej w Boguszewieod 1 września 2020r.

  Prosimy zapoznać się z obowiązującą od 1 wrzesnia 2020 r. procedurą bezpieczeństwa dotyczącą organizacji pracy w Szkole Podstawowej w Boguszewie w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19. 

  Procedury_bezpiecznej_nauki_w_SP_w_Boguszewie.docx

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

  Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z wychowawcami we wtorek 1 września o godz. 9:00. Aby spełnić wymogi bezpieczeństwa obowiązuje ograniczenie ilości osób spoza szkoły - maksymalnie jeden rodzic lub opiekun z każdym dzieckiem. Prosimy pamiętać o maseczkach obowiązujących na terenie szkoły. Wszystkie pozostałe informacje podadzą wychowawcy.

 • Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!!!

 • Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

  Wielkanocnych pisanek
  uśmiechu cały ranek
  jajek na twardo
  królika z kokardą
  mokrego Dyngusa

  fajnego psikusa
  rzeżuchy po pachy
  i smacznej kiełbachy!

  Życzę wszystkim moim uczniom, a rodzicom, oprócz zdrowia oczywiście, dużo cierpliwości i wytrwałości. Żebyście te święta przeżyli w rodzinnej , spokojnej atmosferze.

                                                                Agata Malinowska

 • "Szkoła z TVP" - projekt MEN i TVP

  Polecamy wszystkim uczniom nowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej i Telewizji Polskiej. Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Można je obejrzeć na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.

  https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-z-tvp

   

   

   

 • Drogi Rodzicu!

  Rodzicu,

   

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

   

   

 • UWAGA RODZICE!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguszewie zwraca się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci przeziębionych i chorych w domach.

  O stanie zdrowia dziecka prosimy informowac wychowawców telefonicznie.

 • Pancake Day 2020 - dzień naleśnika czyli 'ostatki'.

  W ostatkowy wtorek 25 lutego postanowiliśmy sprawdzić, jak świętuje się Pancake Day -  czyli dzień naleśnika. Tradycyjnie w krajach anglojęzycznych w ostatni wtorek karnawału (Shrove Tuesday) zjada się mnóstwo naleśników, aby następnie przetrwać Wielki Post aż do Świąt Wielkiej Nocy bez słodkich przysmaków. Patrycja i Bartek stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie z przygotowaniem naleśników.Było zabawnie i smacznie:)

 • Wyjazd kl. 8 w ramach Doradztwa Zawodowego

  Wyjazd na zajęcia z Doradztwa Zawodowego w kl. 8 - wizyta w gabinecie stomatologicznym, na komisariacie Policji, w salonie fryzjerskim i kosmetycznym, w gabinecie weterynaryjnym, restauracji i hotelu. Podziękowania przemiłym Paniom z Gabinetu Stomatologicznego DentalLux, Panu Dzielnicowemu i Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, P. Jolancie Bielskiej - właścicielowi Salonu Fryzjerskiego, P. Katarzynie Jelskiej - właścicielowi Salonu Kosmetycznego, P. Monice Chojnowskiej - właścicielowi Gabinetu Weterynaryjnego "Emwet" oraz P. Dworakowskim z restauracji i hotelu Gościniec za ciekawe rozmowy i ciepłe przyjęcie.

  Dziewczęta miały możliwość bliższego zapoznania się z kilkoma zawodami, które najbardziej je interesują, mogły zadawać pytania o plusy i minusy każdego z zawodów, o wymagane szkoły i warunki pracy. Wyjazd był bardzo ciekawy, dostarczył wielu nowych informacji i na pewno ułatwi podjęcie decyzji o wyborze dlaszego etapu kształcenia, a w przyszłości, o wyborze zawodu. 

 • Bal karnawałowy z Fundacją Rodziny Czarneckich.

  Dziękujemy Fundacji Rodziny Czarneckich za zaproszenie - zabawa była przednia!!! 

 • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole - 11.02.2020.

  We wtorek 11 lutego uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat bezpiecznego uzytkowania Internetu.

  Dzień bezpiecznego Internetu

   

  Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

  Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Działajmy razem!”.  W ramach obchodów 11 lutego 2020 roku na terenie naszej szkoły w klasach I – VIII oraz w przedszkolu na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl. oraz materiałów przygotowanych przez koordynatorów akcji.

   

  Dla Rodziców!!!

  Wszystkich rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw czyhających na dzieci w internecie oraz tych, którzy chcieliby poznać skuteczne metody na wyeliminowanie zagrożeń, zapraszamy na polecane strony:

 • Ferie zimowe - 20.01.2020 - 02.02.2020

  Wspaniałego wypoczynku!!!

 • Dzień Babci i Dziadka 2020

  17 stycznia zaprosiliśmy do szkoły nasze Babcie i naszych Dziadków na wspólne spędzenie czasu przy częsci artystycznej i herbatce. Dziekujemy im bardzo, że są!

 • Zabawa choinkowa 2020

  Czwartek 16 stycznia był dniem świątecznym w naszej szkole. Jak co roku w ostatni czwartek przed feriami zimowymi bawiliśmy się wspólnie na choince szkolnej. Równocześnie, Rodzice wzięli udział w zebraniu szkolnym z P. Dyrektor i spotkaniu z pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Mońkach, oraz w zebraniach klasowych. Następnie mieli możliwość wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu poszczególnych klas. Na zakończenie, już tradycyjnie, odwiedził nas Mikołaj!

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE 2019.

  W czwartek 19 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło sie spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, rodzice, pani Dyrektor A. Malinowska, przedstawiciel UMiG - inspektor d.s oświaty M. Klimowicz oraz zaproszone osoby. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem Jasełek, przygotowanym przez dzieci pod kierunkiem ks. Grzegorza Nienałtowskiego. Wszyscy zebrani włączyli się w śpiewanie kolęd. Uroku dodała piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność. Pani Dyrektor mgr A. Malinowska złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. W imieniu Burmistrza i swoim życzenia złożył p. inspektor M. Klimowicz.

  Następnie, tradycyjnie, jak co roku, odczytano Ewangelię i podzielilismy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Przy szkolnym, wigilijnym stole śpiewano kolędy i pastorałki. 

 • DBAMY O EKOLOGIĘ POPRZEZ PRAKTYKĘ

  W naszej szkole pojawiły się nowe kosze do segregacji śmieci. Są estetyczne i funkcjonalne. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami segregowania śmieci, a teraz będą ćwiczyć je w praktyce. 

 • Andrzejki 2019!

  Andrzejki w naszej szkole!

  W czwartek 28 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką p. Barbary Zalewskiej zorganizował zabawę andrzejkową w naszej szkole. Uczniowie przygotowali poczęstunek w salach, spędzili czas na wspólnym 'biesiadowaniu' oraz rozmowach. Następnie odbyły się zabawy, wróżby oraz tańce na sali gimnastycznej. Tradycji obchodzenia 'andrzejek' stało się zadośc!

 • Dzień Misia w oddziale przedszkolnym.

  W poniedziałek 25 listopada nasze Maluchy z oddziału przedszkolnego świętowały ogólnopolski Dzień Misia. Było mnóstwo atrakcji - konkursy, zabawy, prace plastyczne i tort 'dla Misia', oraz głośno odśpiewane 'misiowe' Sto Lat. Dziękujemy Pani Paulinie Jabłońskiej za przygotowanie wspaniałego. Było suupeeer!

 • Patriotyczne Śpiewanie 2019 - Święto Niepodległości

  We wtorek 12 listopada świętowaliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji Patriotycznego Śpiewania z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne, których rys historyczny przedstawiły dziewczęta z kl. 8 przygotowane przez p. Pawła Powichrowskiego. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
  Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
 • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć