Rok szkolny 2013/14

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mońkach  był organizatorem  XXXVII  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” Eliminacje Powiatowe odbyły się w dniu 26 marca br. w sali Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mońkach . W  eliminacjach powiatowych startowali uczniowie  w trzech grupach wiekowych. Nasza Szkoła była reprezentowana przez uczniów z klasy V i VI : Zbigniewa Sienkiewicza i Patrycję Matan.  Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostali uhonorowani nagrodami i upominkami. W pierwszym etapie młodzież rozwiązywała testy wiedzy z zakresu pożarnictwa. Uczestnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów zmagali się z ustnymi pytaniami.

XIX Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego

Po raz XIX w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych, w którym jak zwykle za dostarczone palmy, pisanki, pająki i wycinanki przyznawano nagrody. Z naszej szkoły uczniowie klasy V i IV przygotowali i zgłosili swoje palmy do konkursu i otrzymali nagrody. Gratulujemy :)

Szkolny konkurs recytatorski - Julian Tuwim dzieciom

24 kwietnia odbył sie szkolny konkurs recytatorski w którym wzięło udział 21 uczniów kl O-VI. W kategorii klas młodszych zwycieżyła Estera Mikiewicz kl III, a klas IV-VI Jakub Dąbrowski kl V. Gratulujemy.

Konkurs Matematyczny "CZAR PAR"

Już po raz szesnasty w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach spotkali się młodzi matematycy powiatu monieckiego. Tym razem do walki o puchary Burmistrza Moniek i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz inne nagrody rzeczowe stanęło 46 uczniów z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Boguszewie, (P. Matan, Z Sienkiewicz), Szkoła Podstawowa w Jaświłach, Szkoła Podstawowa w Kalinówce Kościelnej, Szkoła Podstawowa w Krypnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach

Nasza para zdobyła 14 punktów i uklasowała sie na srodkowych miejscach. Zwyciężyła drużyna z Krypna. gratulujemy naszym uczniom.

"Nasze Bezpieczeństwo"

12.06.2014 r. – V edycja konkursu powiatowego „Bądźmy bezpieczni”  – Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Mońkach przy współudziale i pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach, Pogotowia Ratunkowego w Mońkach oraz KRUSU. Konkurs jest adresowany do uczniów klas V szkół podstawowych. W szranki rywalizacji stanęli przedstawiciele 12 szkół podstawowych z terenu powiatu monieckiego. Każda trzyosobowa drużyna w zmaganiach o nagrody, miała za zadanie rozwiązanie testu wiedzy obejmującego zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, ruchu drogowego, bezpieczeństwa na wodzie oraz gospodarstwie rolnym. Następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą praktyczną podczas konkurencji z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa medycznego, a także sprawnością podczas konkurencji sportowej przygotowanej przez Straż Pożarną. Dodatkowe punkty drużyna mogła zdobyć za wykonany wcześniej plakat na temat „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” Nasi uczniowie w składzie K. Dąbrowski, A Siemionkowicz, Zbyszek Sienkiewicz dzielnie spisali się w tych zawodach zdobyliśmy 29 punktów. Na 40 możliwych.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu wszystkim uczestnikom i kibicom policjanci, strażacy oraz Zespół Karetki pogotowia zorganizowali pokazy zatrzymania uzbrojonych sprawców przestępstwa oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego – potracenia pieszego. Na koniec dzieci mogły obejrzeć sprzęt służbowy Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Niewątpliwie największą atrakcją była zabawa w pianie.

W dniu 10 maja w Monieckim Ośrodku Kultury miało miejsce ogłoszenie wyników powiatowego konkursu "Najpiękniejsze miejsce w mojej Gminie", organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach.

Nagrodę zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Boguszewie - Magda Maciejewska (oddział przedszkolny). W konkursie wzięły również dzieci z klas I-III i VI, otrzymały one podziękowania i upominki. Gratulujemy.

Pary rozwiązywali zadania tekstowe o coraz trudniejszym stopniu. Nasz drużyna znalazła się w środku stawki. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej i wytrwałości w dążeniu do celu.

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/