Drodzy Absolwenci i Pracownicy SP w Boguszewie!
29.10.2016r. organizujemy zjazd wszystkich absolwentów i pracowników naszej szkoły. Na Wasze zgłoszenia udziału czekamy do 03 października 2016r. Proszę pisać na facebook lub dzwonić na nr szkoły(dane kontaktowe na stronie naszej szkoły: www.spboguszewo.edupage.org). Czekamy z niecierpliwością i zapraszamy. Będzie nam niezmiernie miło spotkać się w murach naszej szkoły.
W dniu 8.09.2016r w naszej szkole odbył się dzień głośnego czytania. Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” przez nauczycieli oraz przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Tym akcentem włączyliśmy się w akcję Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którą będziemy kontynuować w tym roku szkolnym.
Dzisiaj w ramach spotkań dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły monieccy policjanci odwiedzili najmłodszych uczniów. W czasie prelekcji mundurowi nie tylko wyjaśniali zawiłości przepisów ruchu drogowego, uczyli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i po co nosi się odblaski, które pomogą zapewnić im bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i do domu. Policjanci również wykorzystali spotkania do propagowania konkursu plastycznego „Leomoniek – przyjaciel bezpiecznych zabaw”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe ufundowane przez lokalne władze samorządowe.
Mszą św. rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2016/17. Następnie odświętnie ubrani, wypoczęci po wakacjach i z uśmiechem na ustach uczniowie ruszyli do szkoły, gdzie o godz. 900 wszystkich zebranych powitała p. Dyrektor Agata Malinowska. Życzyła owocnej pracy i samych sukcesów w nauce. Powiedziała, że po 2 miesiącach wakacji nie będzie łatwo zabrać się do roboty, na szczęście wprowadzone od tego roku zmiany, trochę uczniów odciążą, przede wszystkim szóstoklasistów, którzy nie będą pisać sprawdzianu. Nowe wyzwania czekają przedszkolaków, którzy rozpoczynają swoja edukację w szkole, zwłaszcza, że spotkają się razem w jednym oddziale trzylatki, czterolatki i pięciolatki. 1września to także 76 rocznica napaści Niemiec na Polskę i wybuch II wojny Światowej. Wspomniano o tych którzy polegli w obronie Ojczyzny. Najmilsza wiadomość p. dyrektor zachowała na koniec, rok szkolny zakończy się 23 czerwca a nie jak planowano wcześniej 30 czerwca. Zatem bierzmy się do nauki, bo czasu jest o tydzień mniej.
26 czerwca na zakończenie roku szkolnego 2015/16 otrzymaliśmy zaproszenie od Fundacji im. Rodziny Czarneckich do Parku Linowego w Fastach. Był to charytatywny piknik z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowany przez tą Fundację. Czekało nas tam mnóstwo atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kącik plastyczny, kącik muzyczny, pokaz psów policyjnych, ognisko z kiełbaskami i słodkie łakocie, oraz wiele innych atrakcji. Ale największym zainteresowaniem cieszył się park linowy z profesjonalnym instruktażem. Każdy znalazł coś dla siebie.. Maluchy były zachwycone ilością atrakcji, i przemiłą i sympatyczną obsługą, a my (rodzice, nauczyciele i organizator) cieszyliśmy się wraz z nimi. Pogoda była wyśmienita. Fundacja także wyposażyła dzieci w atrakcyjne gadżety. Bardzo zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.
Bardzo chcieliśmy podziękować ( dzieci, rodzice, szkoła) za wspaniały dzień, czas, i mnóstwo atrakcji i niespodzianek, które nam przygotowała Fundacja im. Rodziny Czarneckich. DZIĘKUJEMY
Oficjalnie 24 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2015/2016 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział we Mszy Świętej w kościele. Następnie w szkole Pani Dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego. Dowiedzieliśmy się, którzy uczniowie z poszczególnych klas okazali się najlepsi i otrzymali świadectwa z paskiem oraz którzy otrzymali nagrody za naukę. Na akademii obecny był również ksiądz proboszcz M. Wojszko. Uroczystość zakończył występ klasy, które zaśpiewała piosenki., oraz przyznała absolwentom klasy szóstej nagrody i odznaczenia za wyróżniająca pracę. Pani Dyrektor wręczyła także karty rowerowe . Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom. Życzyła wszystkim zdrowych , bezpiecznych , wesołych wakacji. Pora schować plecaki, odłożyć książki. Zacznijmy cieszyć się wakacjami - czasem wypoczynku, wycieczek i wypraw w nieznane! Radujcie się zachłannie wakacjami, abyście we wrześniu wrócili do szkoły naładowani zapałem i energią do poznawania świata.
Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny.
Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!
Dnia 14 czerwca byliśmy na wycieczce w zabytkowym Tykocinie, położonym na lewym brzegu Narwi. Właśnie tam skierowaliśmy swoje pierwsze kroki. Bardzo wielu z nas było zaskoczona szerokością rzeki i widokiem mostu. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli jak wygląda zabudowa Rynku w centrum, którego stoi pomnik Stefana Czarneckiego z roku 1763. Byliśmy w Alumnacie, kiedyś Dom Żołnierzy Weteranów dziś Dom Wypoczynkowy z restauracją, wewnętrznym dziedzińcem. To tu właśnie kręcono niektóre sceny do serii filmów "U Pana Boga za piecem". Podziwialiśmy też bogaty wystrój Kościoła pod wezwaniem Trócy Świętej, bardzo stare tablice i złocony ołtarz. Jakże skromna w swej prostocie okazała sie Świątynia Żydowska (Synagoga) w porównaniu z przepychem Kościoła. Z Zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści p. przewodnik o żydach ich życiu, kulturze, zwyczajach. Odwiedziliśmy też Kirkut - cmentarz żydowski z ocalałymi macewami ( płyty nagrobne). Największe wrażenie na zwiedzających zrobił odbudowany zamek króla Zygmunta II Augusta. Przewodnik oprowadził nas po komnatach, które są jeszcze w trakcie budowy jak i okazałym dziedzińcu. To była ciekawa lekcja historii dla nas wszystkich, także rodziców, którzy przyczynili się do do tego wyjazdu.
10 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Nasza szkoła też wzięła aktywny udział w czytelniczej akcji, której celem jest promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników. Wykorzystaliśmy ładna i słoneczną pogodę i wyszliśmy na szkolne boisko, gdzie wszyscy zatopili się w kartkach swojej ulubionej książki.
W poniedziałek wszyscy uczniowie szkoły w ramach festynu rodzinnego wyjeżdzają do parku Linowego w Doktorcach.
Czeka tam na nas wiele atrakcji. Prosimy uczestników o zachowanie bezpieczeństwa. Zabieramy ze sobą napoje chłodzące. Ognisko, (bułeczki i kiełbaskę) zapewnia organizator. Zbiórka wszystkich uczestników o godz 7 45 w szkole.
Dnia 29 kwietnia 2016r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski klasa IV-V pod opieką p. Cz Szorca przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię powstania Konstytucji 3 Maja. Była to okazja do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
W czwartek 28 kwietnia gościliśmy :Zieloną szkołę" p. Adama z Białegostoku, który wraz ze swoim asystentem poprowadzili lekcje muzyki trochę inną od tradycyjnej. Zapoznali z historią powstania dźwięku i muzyki, a także instrumentów muzycznych m.in. perkusji. Mozna było spróbować swoich sił i talentu gry na tym instrumencie, chętnych nie brakowało. Bardzo nam się podobała taka forma zajęć.
Dnia 27 kwietnia 2016r Telewizja Polska S.A. wspólnie z Teatrem Andersena w Lublinie zaprosili nas do obejrzenia spektaklu „Baśń o zaklętym kaczorze”.
Nasza bohaterka, Weronka, dziewczyna o gołębim sercu, dla której „…dane słowo cenniejsze niż złoto…”, ratuje umierającego ojca, podając mu wodę z zaczarowanej studni. Żeby zdobyć cenne lekarstwo musi złożyć obietnicę, że odda rękę (i serce!) Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Ukochany może zrzucić pióra, tylko jeśli dziewczę pokona trudny szlak do zamku złej wiedźmy.
Z pomocą Weronce przychodzą Księżyc, Słońce, Wiatr. Reżyser Konrad Szachnowski wraz ze scenografką Evą Farkasovą (Słowacja) przygotowali dla widzów świat, w którym nie może zabraknąć teatralnych lalek, a dzięki rozbudowanym technicznym „sztuczkom” wprowadzili widzów w świat teatralnej iluzji…
Zapraszamy rodziców na spotkanie podsumuwujące I pólrocze nauki dnia 10 lutego o godz 1000. Podczas zebrania odbędzie sie spotkanie z Burmistrzem Moniek. Zapraszamy wszystkich rodziców.
Ferie zimowe trwają od 25 stycznia 2016 do 05 lutego 2016. Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją szkoły. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków licznie przybyli zaproszeni babcie i dziadkowie, których serdecznie powitała pani dyrektor szkoły mgr Agata Malinowska, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki oraz przebrane postacie z bajek. Warto zaznaczyć, że każdy uczniów klas młodszych wziął czynny udział w przedstawieniu. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości na twarzach. Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Na co dzień szkoła to miejsce, w którym króluje duch nauki. Jednak gdy zbliża się karnawał, dzieci z niecierpliwością oczekują nie tylko na ferie zimowe, ale także na szkolną zabawę taneczną, czyli ,,choinkę”. 21 stycznia przybyło do szkoły mnóstwo małych pociech z rodzicami na choinkę szkolną. Jak co roku program tegorocznej imprezy był podobny do poprzednich. Czas choinkowej zabawy płynął na tańcach, konkursach, grach, w których brali udział wszyscy uczestnicy zabawy. W trakcie zabawy najmłodszych odwiedził Św. Mikołaj pełnymi workami paczek. Na zakończenie uczniowie zaprosili niecodziennego gościa do tańca. Dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem. Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że dzieci z pewnością na długo zapamiętają ten czas.
Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Dlatego jest to taki piękny czas, czas dobrych spotkań i rozmów, zapominania niesnasek i przebaczania, czas życzliwego uśmiechu i wspólnoty, którą budujemy, spożywając wigilię, dzieląc się opłatkiem, czy wspólnie kolędując przy choince. Jednym z takich pięknych, świątecznych spotkań było Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się w naszej szkole w dniu 18 grudnia 2015r. na to spotkanie przybyli: osoby samotne, przedstawiciel UM i G Mońki p. M. Klimowicz, ks. Proboszcz M. Wojszko, rodzice, pracownicy szkoły. Uczniowie przedstawili jasełka pod kierunkiem p. B. Olszewskiej, które miały charakter musicalowy: historię narodzenia Pana Jezusa w stajence przeplatały wykonywane przez dzieci kolędy i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Po wspólnym kolędowaniu i odczytaniu przez przewodniczącą S.U Z. Kochańską Ewangelii według Św. Łukasza, uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia, po czym zasiedli razem przy wigilijnym stole. Spotkaniu towarzyszyła życzliwa i rodzinna atmosfera. Mamy nadzieję, że przeżycia duchowe były wzniosłe i zostaną długo w sercach i pamięci.
Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. Tak też i było w naszej szkole. Dzień andrzejkowy rozpoczął się od zabaw i wróżb najmłodszych w swoich klasach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wieczorem spotkali się klasy starsze. Uczniowie klas IV-VI zadbali o magiczny wystrój sali i nastrój tego wieczoru. Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w kawiarence, która oferowała pyszne ciasta i kanapki przygotowane przez uczniów.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
W związku z 97. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły spotkali się, aby śpiewem uczcić to ważne wydarzenie. W słowach pieśni, patriotycznych w charakterystycznym rytmie i dobrze rozpoznawalnej melodii odbijają się dzieje Rzeczypospolitej oraz idee, które przyświecały Polakom. Odwagę ułanów, męstwo polskiego żołnierza, dla którego najwyższym celem jest służba Ojczyźnie, pieśni patriotyczne opowiadają o postawach i wartościach, od których zależy dobro wspólnoty".
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW. Jak co roku w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania pierwszoklasistów i pasowania ich na uczniów . Aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Agata Malinowska w obecności wychowawców, rodziców i starszych kolegów. Wszyscy świetnie zdali egzamin na ucznia klasy pierwszej! Każdy z nich został pasowany na ucznia Szkoły Podstawowej w Boguszewie, otrzymał dyplom. Obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez klasy starsze. Dzień minął w radosnej atmosferze.