Menu

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej
    14.10.2015

    Pierwsze w nowym roku szkolnym wyczekiwane święto przez wszystkich uczniów w Polsce. Bowiem ten dzień jest wolny  od zajęć lekcyjnych!  DEN to także doskonały czas do nagrodzenia najbardziej oddanych swojej pracy nauczycieli. W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno – wychowawczej p. Dyrektor Agata Malinowska wręczyła wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody Dyrektora Szkoły, oraz życzyła sukcesów w następnych latach.  Uczniowie z klas IV-VI przygotowani przez B Zalewską przedstawili montaż słowno-muzyczny. Były kwiaty, życzenia i słowa uznania za serdeczność, cierpliwość, wyrozumiałość i przekazaną wiedzę. Na twarzach zgromadzonych można było dostrzec wzruszeniei refleksję.

     

  • Początek roku szkolnego 2015/16

    Początek roku szkolnego 2015/16
    01.09.2015

     

        Mszą św. pod przewodnictwem ks. proboszcza rozpoczęliśmy Nowy Rok szkolny. Następnie  udaliśmy się do szkoły. Sala wypełniła się uczniami i towarzącymi im rodzicami. Po  minach uczniów nie można było powiedzieć, że do szkoły chcą wracać. Z jednej strony cieszymy się, że już wracamy do szkoły, ale z drugiej czekają nas testy, kartkówki, sprawdziany mówi jedna z uczennic. Wszystkich przywitała p. Dyrektor A. Malinowska która przekazała aktualności dotyczące nauczania w tym roku szkolnym. Życzyła wszystkim owocnej pracy i dobrych wyników w nauce, a rodzicom radości ze swych pociech. Rok szkolny 2015/16 został nazwany przez Minister Edukacji „Rokiem Otwartej Szkoły”. Szkoła zatem ma bardziej otwierać się na sztukę i kulturę oraz nie zamykać się na środowiska lokalne, a także otwierać się też na uczniów i ich potrzeby, a tych jest wiele. Rodzice i uczniowie  mogą liczyć na  darmowe podręczniki do klas pierwszych, drugich i czwartych szkół podstawowych. Od września do końca czerwca, uczniowie spędzą w szkolnych ławkach średnio 1128 godzin. A zatem powodzenia i cierpliwości, aby do wakacji.

     

     

  • Zakończenie roku szkolnego 2014/15

    Zakończenie roku szkolnego 2014/15

     26 czerwca -tego dnia wszyscy uczniowie żegnają się ze szkolnymi ławkami na ponad dwa miesiące. Na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, rodzice nauczyciele i pracownicy szkoły. P. Dyrektor A. Malinowska przywitała wszystkich przybyłych. Najlepsi uczniowie otrzymali z Jej rąk dyplomy, podziękowania i cenzurki za cały rok pracy. Absolwenci pożegnali swoją szkołę pozostawiając po sobie drzewka do zasadzenia przy szkole. Jednak oprócz nieokiełznanej radości, tego dnia pojawia się również trochę smutku. Trzeba się rozstać z pierwszą szkołą - w takim wypadku, tym bardziej należy złożyć życzenia ulubionym nauczycielom i oczywiście wychowawcy oraz podziękować za pracę, którą włożyli w wychowanie i nauczanie. Młodsi koledzy i koleżanki obdarowali szóstoklasistów biletem do Gimnazjum i życzyli im wiele sukcesów w szkole.  Wakacje - któż o nich nie marzy tak bardzo, jak uczniowie. Wszyscy  już się  doczekali. Las i rzeka na nas czeka. Wakacje czas zacząć  smiley

  • Wyjazd do Pacowej Chaty

    Wyjazd do Pacowej Chaty

    Dnia 25 czerwca wybraliśmy się z wycieczką do Pacowej Chaty – Przysiółka  Szlacheckiego, który powstał jako podlaska wieś tematyczna  we wsi Krypno. Powitał nas gospodarz  Tomasz Pac. Podzielił się z nami swoją historyczną pasją i wprowadził w rzeczywistość codziennego życia siedemnastowiecznej szlachty.  Pokazał w jaki sposób wybijano monety i każdy mógł zobaczyć takie wybijanie pamiątkowej monety mennicą ręczną.  Otrzymailśmy taką monetę z anagramem „Pacowa Chata” na pamiątkę pobytu. Zwiedziliśmy także zbiory etnograficzne, historyczne i militaria. Wszystkie eksponaty pochodzą głównie z naszego regionu, a każdy z nich ma swoją "duszę". Są eksponaty, które już znaliśmy (np. Lampy naftowe, żarna, beźmiany, żelazka z duszą), ale są też te jedyne i niepowtarzalne. Chętni mogli wziąć  udział w praniu bielizny na tarze. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Jedni tkali na bardku  bransoletki z muliny, inni malowali figurki gipsowe, jeszcze inni mogli postrzelać z łuku. Trochę zmęczeni i głodni zasiedliśmy przy ognisku na pieczenie kiełbaski. W międzyczasie maluchy mogły pobawić się na placu zabaw „Dwie wieże” lub w piaskownicy. Po krótkim przygotowaniu uczniów (aktorów) obejrzeliśmy odegraną przez nich scenkę „Uwolnienie księżniczki”. Mogliśmy też obejrzeć małą galerię królów polskich i usłyszeć krótką ich historię. Na koniec trochę zabaw ruchowych jak przeciąganie liny i zabawa na miecze. Pogoda była wspaniała, a wycieczka bardzo nam się podobała. Trzygodzinny godzinny pobyt szybko minął i trzeba wracać do szkoły. Dziękujemy rodzicom za dowiezienie  na miejsce zielonej szkoły. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

     

  • XII Festyn rodzinny

    XII Festyn rodzinny

    W dniu 26 maja 2015 r. odbył się już po raz 12 Festyn Rodzinny „Mama Tata I Ja”. Organizowana  impreza jest otwarta nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także mieszkańców wsi oraz okolicznych miejscowości. Pierwszy Festyn został zorganizowany w 2003 roku. Od tego czasu rokrocznie spotykamy się, aby przy wspólnej zabawie miło spędzić czas. Impreza rokrocznie gromadzi  wielu uczestników, którzy stawiają na aktywny rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu i miłej atmosferze. Tegoroczna impreza obfitowała w wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Dzieci zaprezentowały program poetycko-muzyczny i obdarowały mamę i tatę własnoręcznie wykonanymi kwiatami. Przybyli do nas z Pacowej Chaty, szlachcice, rodem ze średniowiecznej epoki, którzy zaprezentowali nie tylko stroje, ale i zwyczaje panujące w tamtych czasach, odgrywając kilka scenek, m.in. -wyzwanie na pojedynek w obronie godności i dobrego imienia białogłowy. Mogliśmy też usłyszeć i zobaczyć huk i i strzał z broni palnej, oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Chętni mogli też skorzystać z usług pielęgniarki i bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru we krwi. Po badaniu rodzice spędzili miło czas przy kawie i herbatce oraz słodkim ciastku, i przy tym miło pogawędzić. Gdy zaświeciło długo oczekiwane słońce dzieci zgromadzili się wokół ogromnego zamku- zjeżdżalni. Chętnych i odważnych nie brakowało. Ci którzy chcieli porywalizować  w drużynach sportowych mogli skorzystać z oferty  MOK w Mońkach i wziąć udział w wyścigach . Chłopcy zaś rozegrali mecz piłki nożnej. Podczas pieczenia kiełbaski rodzice i dzieci mogły ze sobą porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami i pobyć ze sobą. Wielką atrakcją dla wszystkich było przeciąganie liny i tu górą dwukrotnie były dziewczyny, oraz malowanie twarzy. Impreza udała się znakomicie, wszyscy byli zadowoleni, pogoda dopisała zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

  • OGŁOSZENIE !!!

    OGŁOSZENIE !!!

     Rodziców, dzieci, dziadków i wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę zapraszamy na FESTYN RODZINNY "MAMA, TATA i JA"

    dnia 26 maja od godz 830 - do godz 1300.

    w Programie wiele atrakcji m.in.

    - Występy dzieci,

    - Zabawy inegracyjne prowadzone przez instruktorów MOK w Mońkach,

    - Zielona Szkoła z Białegostoku (m.in dmuchane zjeżdzalnie),

    - rekonstrukcja bitwy - występ grupy "Pacowa Chata",

    - Badanie ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi

    - ognisko, pieczenie kiełbaski.

     

                                                                 ZAPRASZAMY

     

  • 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  w szkole rozpoczęły się dnia 30 kwietnia uroczystym apelem, który przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem p. K Zdunek. Celem apelu było uwrażliwienie uczniów na losy własnego kraju, narodu, zapoznanie z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia dumy z dokonań przodków.

  • Swięto ziemi

    22.04.2015

      Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach. Różnie na całym świecie odbywają się te obchody – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew. W naszej szkole odbył się happening pod hasłem „Nie zaśmiecajmy ziemi, segregujmy śmieci”. Uczniowie przygotowali krótką historie święta, a następnie przedstawili kikla scenek o ochronie ziemi przed zanieczyszczeniami i degradacją środowiska. Wykonali też plakat obrazujący segregacje śmieci i przypomnieli zasady segregacji.

  • Audycja muzyczno-taneczna "Wyloguj się"

    Audycja muzyczno-taneczna "Wyloguj się"
    17.04.2015

    17 kwietnia 2015r po raz kolejny gościliśmy w szkole grupę animacyjną pod nazwą „Zielona szkoła” z Białegostoku. Tym razem wykonawcy w ramach realizowanego Programu Profilaktycznego -  „Profilaktyka przez sztukę”przedstawili audycję p.t. "Wyloguj się" podczas której zaprezentowali grę na instrumentach perkusyjnych oraz występ tańca nowoczesnego. Prowadzący występ p. Adam opwiedział drogę życia jednego z tancerzy Rafała, od podwórka po sukcesy w tańcu. W ten sposób zachęcał uczniów do nauki tańca, gdyż taniec zmienia postawy, daje radość i uśmiech, chociaż wymaga wielu ćwiczeń i samodyscypliny. Jest również alternatywą na pożyteczne i zdrowe spędzanie czasu wolnego zamiast komputera lub telewizora.  Występ  sprawił uczniom dużo radości i satysfakcji, bo dzieci aktywnie brały udział podczas wspólnych  zabaw.

     

  • Wiosenna przerwa świąteczna

    Wiosenna przerwa świąteczna

    W naszej szkole przerwa świąteczna trwa od 02.kwietnia do 08 kwietnia 2015r. Uczniowie przychodzą do szkoły dnia 09 kwietnia (czwartek).

    Życzymy wszystkim miłego wypoczynku i Pogodnych Świąt Zmartywychwsyania Pańskiego.smileysmileysmiley

  • Sprawdzian szóstoklasisty

    Sprawdzian szóstoklasisty
    01.04.2015
    Swoją wiedzę uczniowie sprawdzą 1 kwietnia. Już w środę napiszą sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej. Egzamin będzie składał się nie z jednej, lecz dwóch części.  Po raz pierwszy egzamin odbędzie się na nowych zasadach. Do tej pory uczniowie pisali jeden test, na którym musieli wykazać się wiedzą z kilku przedmiotów . Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. W tym roku będzie inaczej. Sprawdzian szóstoklasisty będzie składał się z dwóch części. O godz. 9 uczniowie napiszą egzamin z języka polskiego i matematyki . Będą mieli na to 80 minut. Z kolei o godz. 11.45 szóstoklasistów czeka test z języka obcego. Druga część będzie trwała 45 minut. Zmiany to wynik nowej podstawy programowej. W tym roku do sprawdzianu przystąpią uczniowie, którzy od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczą się obowiązkowo języka obcego.
  • Wyjazd do Białegostoku

    Wyjazd do Białegostoku

       Dnia 2 marca wybraliśmy się całą szkołą na wycieczkę do Białegostoku. W planie mieliśmy obejrzenie filmu Pingwiny z Madagaskaru. Chcieliśmy poznać historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszech czasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci  elitarni tajni agenci  łączą siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi Agent Utajniony. Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat. Po skończonym filmie i dodatkowej atrakcji jaką była jazda schodami ruchomymi w galerii "Alfa", przyjechaliśmy do Centrum zabawy. 2 godzinny pobyt w Fikolandzie wywołał u dzieciaków ataki śmiechu i euforii, nawet u szóstoklasistów. Podczas pobytu towarzyszył dobry nastrój, samopoczucie i ogólne zadowolenia, które objawiało się nieustannie szczerym uśmiechem na twarzy każdego dziecka.  Zadowoleni i rozbawieni późnym popołudniem wróciliśmy do szkoły.

  • FERIE ! HURA!!!

    FERIE ! HURA!!!

    Ferie zimowe w szkole trwają od 26.01. 2015 do 06.02.2015. Szkoła dla uczniów jest otwarta w I tygodniu ferii. Czekają na was nauczyciele od godz. 900 z ciekawymi propozycjami zabaw i gier. Zapewnione II śniadanie. Miłego wypoczynku smiley

  • Choinka noworoczna

    Choinka noworoczna
    22.01.2015

    22 stycznia był dniem wyjątkowym dla naszych uczniów, bowiem tego dnia tradycyjnie  przed zimowymi feriami  odbyła się  "Choinka szkolna". O godz. 12.00 świetlica wypełniła się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Tylu tańczących i bawiących się dzieci sala  gości tylko przy okazji choinki. Imprezę uatrakcyjniły różnorodne  zabawy. Dzieci były chętne do zabaw, które przygotowała p. B Trybułowska, było dużo frajdy, śmiechu i uciechy. Co jakiś czas zabawę przerywała muzyka. Tego dnia za oknem było zimno i pochmurno, ale w sercach zrobiło się cieplej, gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki kolęd dzieci biorących udział w choinkowym przeglądzie kolęd i pastorałek. Nasi mali "aktorzy" prezentując swoje pieśni ponownie pobudzili do refleksji nad przesłaniem Nowonarodzonego Jezusa, który pragnie od nas miłości i jedności w naszych rodzinach. W czasie krótkiej przerwy  dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez mamy. Czekało na nich wyśmienite ciasto    Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie Mikołaja. Uczestnicy imprezy z niecierpliwością czekali na swoją paczkę. Najmłodsze dzieci chętnie przychodziły i odbierały prezenty. A potem zaprosiły Mikołaja do wspólnego zdjęcia i pożegnalnego tańca. Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci.
     

  • Święto Babci i Dziadka

    Święto Babci i Dziadka
    21.01.2015

    Od kilkunastu lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadzia. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku. 21 stycznia 2015 roku, dzieci z oddziału zerowego i kl I-VI przedstawiły piękny montaż słowno-muzyczny dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki,  Dzieci do występu przygotowała i pieczę nad całością uroczystości miała p Kasia Gurłacz wychowawczyni z oddziału zerowego. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a wszyscy zgodnie orzekli, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy.Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

  • Spotkanie opłatkowe

    Spotkanie opłatkowe
    19.12.2014

    Święta Bożego Narodzenia otacza szczególna aura, której wszyscy oczekujemy. Ich wyjątkowość nie wynika z atmosfery przygotowań świątecznych, czy zapachu choinki. Wyjątkowość tych Świąt polega również na tym, że pozwalamy, by w trakcie ich trwania czas płynął wolniej, bez pośpiechu i hałasu codzienności

    W Szkole świątecznie zrobiło się już 19 grudnia. W tym dniu odbyło się spotkanie opłatkowe  i szkolne jasełka. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli osoby samotne, rodzice i pracownicy szkoły, którzy przygotowali tradycyjne wigilijne potrawy. Wszyscy dzielili sie opłatkiem  składając sobie życzenia i wspólnie śpiewając kolędy.

    Po raz kolejny uczniowie mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezuska przybyli pasterze  by złożyć pokłon i dary. A  mały diabełek, który zmienił swoje postępowanie i w nagrodę nie tylko zaprzyjaźnił się z prawdziwym aniołem, ale także został nim sam. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami ipastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem. Dzieci zaprezentowały się wspaniale

  • Zajęcia z projektorem

    Zajęcia z projektorem

    Dnia 12grudnia 2014r. w ramach programu „Projektor – wolontariat studencki” w naszej szkole odbyły się zajęcia plastyczne i muzyczne. Na zajęciach prowadzonych przez dwóch wolontariuszy uczniowie klas III-VI wykonali bombki na choinkę używając wstążki i cekinów oraz kartki świąteczne, które ozdabiali według własnego pomysłu wycinankami z Big Shot'a, brokatem, bibułką, oraz zapoznali się z instrumentem - bum bum rurki,  Po wielu próbach udało się wygrać na bum bum rurkach kilka kolęd. Zajęcia zarówno plastyczne jak i muzyczne bardzo nam sie podobały.

  • Nasza szkoła laureatem pierwszej nagrody w konkursie "Na Choinkę Bożonarodzeniową"

    Nasza szkoła laureatem pierwszej nagrody w konkursie "Na Choinkę Bożonarodzeniową"

    Z dumą zawiadamiamy, że choinka ubrana przez uczniów naszej szkoły zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez MOK. Ozdoby wykonalismy wszyscy wspólnym wysiłkiem - gratulacje należą się wszystkim uczniom i nauczycielom. Dziękujemy za zaangażowanie i liczymy, że za rok nie będzie gorzej:)

    Choinka z dawnych lat


    W MOK po raz XIV rozstrzygnięto konkurs powiatowy "Na choinkę Bożonarodzeniową". Komisja w czteroosobowym składzie oceniała 34 choinek konkursowych, w tym 14 choinek rodzinnych i 20 choinek dziecięco-młodzieżowych.

    Jak co roku wszystkie choinki zostały dostarczone przez Lasy Państwowe w Knyszynie Nadleśnictwo w Mońkach. Podsumowanie rozpoczęło się inscenizacji obrzędu wigilijnego w wykonaniu pań i panów śpiewających w dwóch monieckich zespołach ludowych: Wrzosów i Pogodnej Jesieni.

    W tym roku nagrody i wyróżnienia sfinansowali: Urząd Marszałkowski Woj. Podlaskiego w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Miejski w Mońkach, Moniecki Ośrodek Kultury. Z wielką przyjemnością wręczali je: Burmistrza Moniek - Zbigniew Karwowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Mońkach - Dariusz Jaworowski i Inżynier Nadzory Nadleśnictwa Knyszyn w Mońkach - Sławomir Iwanicki.

    Komisja podkreśliła wysoki i wyrównany poziom konkursu oraz duże zaangażowanie uczestniczących w nim rodzin, zespołów szkolnych, świetlicowych oraz kół plastycznych Ośrodków Kultury.

    W kategorii dziecięco-młodzieżowej:


    • Nagrodę specjalną otrzymali: Świetlica Szkoły Podstawowej w Trzciannem i Koło Małego Plastyka przy MOK.

    • I nagrodę otrzymali: Koło Plastyczne przy Szkole Podstawowej w Dolistowie, młodzież Gimnazjum w Mońkach, klasa Ia SP nr 2 w Mońkach, Koło Plastyczne przy Szkole Podstawowej w Jaświłach, Szkoła Podstawowa w Boguszewie, SP nr 1 w Mońkach.
      II nagrodę otrzymali: Koło Regionalne Szkoły Podstawowej w Kalinówce Kościelnej, Świetlica SP Nr 2 w Mońkach, Koło Plastyczne GOKSiR w Jasionówce, Świetlica Gimnazjum w Trzciannem, Koło Artystyczne Knyszyńskiego Ośrodka Kultury, Koło Plastyczne GOK w Krypnie.

    Przyznając nagrody i wyróżnienia jury wzięło pod uwagę nawiązanie do tradycji naszego regionu, inwencję plastyczną oraz zastosowanie tworzyw naturalnych, a mianowicie wykorzystanie bibuły, kolorowych papierów, słomy, szyszek, ziaren, wydmuszek, ziaren, traw, jabłek, pieczonych ciasteczek, itp.

     

  • Teatrzyk Akada

    Teatrzyk Akada

    "Gdzie się podział śnieg" to bajka, którą obejrzeliśmy w dniu 02 grudnia wystawioną przez aktorów studia artystycznego Akada z Suwałk. Bohaterka Emilka pomagała w poszukiwaniu klucza, który zgubiła pani Zima od maszyny produkującej śnieg. Brak klucza spowodowało, że pani zima spóźniała się ze swoim przyjściem. Z pomocą dzieci udało sie odnaleźć klucz, który był pod choinką. Bardzo nam się ta bajka podobała.

  • Andrzejki 2014r

    Andrzejki 2014r

    Dnia 27 listopada 2014r odbyła sie w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 0 - VI. uczniowie klasy O podczas  zajęciach lekcyjnych bawili się andrzejkowo przy muzyce i suto zastawionym stole. Wrózby przygotowane przez p. nauczycielkę były nie lada atrakcją dla maluchów, które chętnie  brały udział. O  godzinie 15.30 dzieci z klas I-III i IV -VI zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie przy dźwiękach muzyki rozpoczęła się wspaniała zabawa. Oprócz tańców, dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkurencjach andrzejkowych, które przygotowali i prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i opiekuna p. B. Zalewską.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
    Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
  • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć