Menu

  • 96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

    96 Rocznica Odzyskania Niepodległości
    07.11.2014

    W piątek, 7 listopada, w naszej szkole uczciliśmy uroczystym apelem 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas 4-6 przygotowali kotyliony w naszych barwach narodowych, które przypięliśmy na czas apelu, a uczniowie klasy szóstej zapoznali nas z ważnymi datami i wydarzeniami z historii naszego kraju związanymi z okresem zaborów oraz z odzyskaniem niepodległości. Podczas prezentacji multimedialnej mieliśmy również okazję zaśpiewać pieśni patriotyczne: Legiony, Szara Piechota oraz Rota. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film animowany pt. Polak Mały, prezentujący bliżej nasze symbole narodowe. Była to krótka lekcja patriotyzmu, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej
    14.10.2014

          14 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej. W szczególny sposób wyróżnieni zostali nauczyciele i pracownicy, którzy w tym roku otrzymali nagrody za swoją pracę: Katarzyna Gurłacz, Bernadetta Olszewska, Barbara Zalewska, oraz B. Stachurska, J. Kruczkowski, A. Olszewski. Nagrodę Burmistrza odebrały Agata Malinowska i  Barbara Trybułowska.  Podczas akademii został zaprezentowany program artystyczny, w którym uczniowie odtworzyli - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego  życia.  Do pojedynku w Kole Fortuny stanęli uczniowie i nauczyciele rywalizując  ze sobą w 6 konkurencjach (rymy, wiedza o szkole, taniec, śpiew, wiersz, żart) Obserwatorzy żywo reagowali na oceny  jury. Najwięcej trudności sprawiło zawodnikom pytanie z wiedzy o szkole. Ostatecznie turniej wygrali nauczyciele zaledwie 1 punktem.

    DEN był okazją do wręczenia nauczycielom „Oskarów” przyznanych  przez uczniów. O przyznaniu ”Oskara” decydowała liczba głosów oddanych na nominowanych w poszczególnych kategoriach.

            1.  Gorący Uśmiech - p. Katarzyna Gurłacz

           2.  Człowiek punktualny- p. Małgorzata Kulikowska

           3. Człowiek żyleta – p. Agata Malinowska,

                                                                                     p. Barbara Trybułowska,

          4.  Wymagający pasjonat - p. Bernadetta Olszewska,

          5. Kolorowy świat - p. Katarzyna Zdunek,

          6. Mikrofon roku – p. Jerzy Szorc,

          7. Człowiek cierpliwy – p. Mateusz Olechno,

          8. Elegancja i własny styl – p. Urszula Laskowska,

          9. Bratnia Dusza – p. Bożena Stachurska,

        10. Siła i spokój – p. Józef Kruczkowski.

    Na zakończenie uroczystej gali przedstawiciel Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli  kwiaty i podziękowania za  trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia.

  • Pasowanie na ucznia

    Pasowanie na ucznia
    14.10.2014

         14 października miała miejsce najważniejsza dla pierwszaków i ich rodziców uroczystość  „Pasowanie na ucznia klasy I”. Z wielkim przejęciem pierwszoklasiści odpowiadali na pytanie:  Kto ty jesteś?  Pięknie recytowali wiersze, które przygotowali pod kierunkiem  p. J.  Szorca.  Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Boguszewie, którego dokonała  p. dyrektor Agata Malinowska.  Pierwszaki otrzymali dyplomy, książeczki i słodkości.

  • Internetowy Teatr TVP dla Szkół

    Internetowy Teatr TVP dla Szkół
    03.10.2014

          Internetowy Teatr TVP dla Szkół po raz kolejny zagrał dla uczniów  Tym razem był to spektakl "Robale" z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. „Robale” -terminem robale określamy zwykle małe zwierzątka, które żyją wokół nas, ale których nie lubimy, brzydzimy się ich czy nawet boimy. Przedstawienie, przybliżyło dzieciom w atrakcyjny i dowcipny sposób podstawową wiedzę na ten temat. Pomógł dzieciom również oswoić się z tymi małymi zwierzątkami, a tym samym pozbyć się lęku przed nimi. Robale wiodą  w swoim podziemnym świecie zwykły, codzienny żywot. Żyją swoimi przyjaźniami i konfliktami do czasu, gdy niespodziewanie na ich terytorium pojawia się człowiek. Rodzina ludzi, która właśnie kupiła tu działkę, wprowadza dużo zamieszania w życie bohaterów.  Nowa sytuacja, w której znalazły się robale, z jednej strony zaczyna zagrażać ich bezpieczeństwu, ale z drugiej wyzwala w nich poczucie solidarności i pomaga dostrzec absurdalność dotychczas owych kłótni. Spektakl w zabawny sposób opowiadał o sile przyjaźni i banalności konfliktów, poruszając również tematykę ekologii. Przedstawienie, przybliżając dzieciom w dowcipny sposób podstawową wiedzę na ten temat, spełnia ważną rolę w kształtowaniu ich świadomości. Bardzo nam się ten spektakl podobał, był zabawny i dowcipny.

  • Udział w akcji Kubusia "Po pierwsze drugie śniadanie"

    Udział w akcji Kubusia "Po pierwsze drugie śniadanie"
    18.09.2014

      W ramach głośnej kampanii „Po pierwsze drugie śniadanie”, Kubuś zachęca dzieci i dorosłych do przygotowywania i spożywania ciekawych, pożywnych oraz smacznych drugich śniadań i podkreśla, jak ważną rolę spełnia ten posiłek. Zadaniem najmłodszych uczniów jest przygotowanie ilustracji do jednego z haseł manifestu w formie zewnętrznej dekoracji szkolnego budynku. Wielkoformatowa praca w dowolnej formie np. planszy, płótna czy też papieru powinna zostać sfotografowana oraz umieszczona na stronie konkursu.  Akcja ma na celu promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci poprzez zaangażowanie ich w plastyczną aktywność. Plakat nasz można obejrzeć pod nr 79  tutaj:  http://popierwsze.kubus.pl/#/galeria.

  • 75 rocznica napaści Rosji na Polskę

    17.09.2014

       Krótkim apelem uczciliśmy pamięć poległych i pomordowanych na wschodzie. 17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na tereny II Rzeczpospolitej. Był to efekt tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie. Po napaści ZSRR na Polskę aresztowano ponad 200 tys. Polaków. Wszystkim obywatelom II Rzeczpospolitej narzucono obywatelstwo radzieckie. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków. Dziś obecnie w tym dniu obchodzimy "Dzień Sybiraka".

  • Witaj Szkoło!!!

    Witaj Szkoło!!!
    01.09.2014

     

         Dziś rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Jedni do szkoły wrócili z uśmiechem i radością – bo stęsknili się za rówieśnikami, inni (zwłaszcza pierwszaki) z ekscytacją i podenerwowaniem, bo przysłowie mówi jaki pierwszy dzień, taki cały rok. Wszyscy mają  radosne miny, choć na pewno żałujemy, że skończyły się piękne, słoneczne  i gorące wakacje. Dzisiaj  uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny Eucharystią, którą sprawował ks. proboszcz, a inauguracji w murach szkolnych  dokonała pani dyrektor Agata Malinowska. Wspomniała o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. I znowu się zaczęło. Wczesne pobudki, mniej wolnego czasu i przede wszystkim konieczność walki o jak najlepsze wyniki w nauce. Powodzenia :)

  • Zakończenie Roku Szkolnego

    27.06.2014

     27 czerwca 2014 r. o godz. 9.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dyrektor szkoły-p. Agata Malinowska w obecności rodziców - wręczyła uroczyście świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy.  Pożegnaliśmy absolwentów klasy szóstej częścią artystyczną przygotowaną przez piątoklasistów. Uroczystość ta stała się również okazją do nagrodzenia  uczniów, którzy  promowali szkołę poprzez udział w konkursach, czy zawodach. Następnie wszyscy udali się  do sal lekcyjnych na ostatnie w tym roku spotkanie z wychowawcami. 

  • XI Festyn Rodzinny

    XI Festyn Rodzinny
    09.06.2014

         W Poniedziałek 09 czerwca 2014r odbył się już XI Festyn Rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Plac przed szkołą, boisko sportowe, aula szkolna, były miejscem wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców i dziadków oraz nauczycieli. Nie brakowało chętnych, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę. Dla nich właśnie przygotowano szereg atrakcji - pokaz umiejętności sportowych najmłodszych, rozgrywki sportowe dla uczniów i ich rodziców na boisku szkolnym i sali gimnastycznej.  Festyn rozpoczęto od zaprezentowania popisów strażaków, którzy przygotowali nie lada atrakcję, w ciepły czerwcowy dzień można było zobaczyć i dotknąć śniegu, oraz chętni i odważni przebiegli pod fontanną deszczu. Zainteresowaniem cieszył się także wóz strażacki i jego wyposażenie. Następnie wszystkie dzieci ruszyli na poszukiwanie skarbu, niektórym dopisało szczęście i odnaleźli ukryte niespodzianki..Najwięcej emocji wzbudzały zawody sportowe, najpierw pięciobój rodzinny , a potem tory przeszkód dla maluchów, nawet przewrotka czy upadek nie przeszkadzała w zwycięstwie, każdy czuł się wygrany zwłaszcza, gdy otrzymał nagrodę.

    Większość przybyłych na festyn niecierpliwie oczekiwała na pieczenie kiełbasek. Dużą radość sprawiło wszystkim wspólne ognisko i możliwość upieczenia kiełbasy. W międzyczasie bardzo wielu chętnych skorzystała z mierzenia sobie ciśnienia i zbadało poziom cukru we krwi. Gdy pogoda zaczęła płatać figle wszyscy przenieśliśmy się do świetlicy szkolnej, Najmłodsi rysowali kredą swoje ulubione bajki, a p .pielęgniarka wszystkim udzielała rad na temat zdrowego odżywiania i pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Swoje „pięć minut” miała także Policja, która przestrzegała przed wypadkami na drodze i w gospodarstwie rolnym. Na zakończenie wszystkie dzieci zaprezentowały swoim mamom i tatusiom piosenki przeplatane życzeniami. Gromkie brawa od rodziców były potwierdzeniem, ze występy bardzo się im podobały. Festyn jest okazją do spotkań, rozmów i wspólnej zabawy w atmosferze pełnej życzliwości i rodzinnego ciepła. W tym dniu spotykają się wszyscy przyjaciele szkoły, ale także by po prostu odpocząć i zapomnieć o troskach.

    Przygotowanie Festynu wymaga sporo wysiłku zarówno ze strony nauczycieli i uczniów. Imprezę tę poprzedza intensywna praca wielu ludzi, przygotowania wymagają dużej sprawności organizacyjnej. Wysiłek ten przynosi jednak fantastyczne rezultaty. Do zobaczenia w przyszłym roku.

  • Festyn Rodzinny "Mama Tata i Ja"

    Festyn Rodzinny "Mama Tata i Ja"
    09.06.2014

          Zapraszamy wszystkich mieszkańców Boguszewa i okolicznych wsi do udziału w Festynie Rodzinnym dnia 9 czerwca 2014r.od godz 900.Miejsce zabawy to boisko szkolne. Bedzie wiele atrakcji m.inn.jak bezpiecznie spedzić wakacje,(policja), pokaz pierwszej pomocy, bedzie mozna zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Dla dzieci i ich rodziców wiele atrakcyjnych zabaw z nagrodami, ognisko i pieczenie kiełbaski, pieciobój rodzinny, tor przeszkód dla najmłodszychi wiele, wiele innych gier. Warto przyjść i pobawić sie wspólnie z dziećmi i innymi uczestnikami festynu. 

  • Przedszkolaki w Fikolandzie

    Przedszkolaki w Fikolandzie
    27.05.2014

           We wtorek przedzkolaki wybrały sie na wycieczkę do Białegostoku.Ulewny deszcz, który wisiał nad miastem nas nie zmoczył, ale i tak po kilku minutach wszystkie dzieci były mokre od od pokonywania tuneli i przeszkód z jakimi przyszło im sie zmierzyć w dwupoziomowej sali zabaw. Niektóre dzieci nawet gubiły się w labiryntach, kulkowych basenach, ale i tak wszyscy mięli dobre humory i bawili sie świetnie. Potem udaliśmy sie do białostockiego ZOO, gdzie obserwowaliśmy różne gatunki zwierząt. Ostatnim zaś punktem naszej wycieczki był spacer po plantach i pobyt na placu zabaw w pobliżu pięknie szumiącej fontanny. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

  • Spektakl "Oskar i pani Róża"

    Spektakl "Oskar i pani Róża"

        W piątek 24 maja uczniowie klas IV-VI obejrzeli najnowszą premierę Internetowego Teatru Telewizji Polskiej. Spektakl "Oskar i Róża" był transmitowany na żywo z Teatru Pinokio w Łodzi.  Oskar i Pani Róża to opowieść o wartościach życia, o miłości i o śmierci. Nie jest to typowe przedstawienie dla dzieci. Nie ma śmiechu i radości, a jest trudny i bolesny temat śmierci dziecka. Spektakl skierowany był do najstarszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 

  • Zajecia Projektora Decoupage w szkole

    Zajecia Projektora Decoupage w szkole
    24.04.2014

     Dziś uczniowie kl. IV-VI mięli możliwość zajęć techniką decoupage. Dekupaż (fr. decoupage) jest techniką zdobienia przedmiotów za pomocą wzoru wyciętego z papieru lub serwetki jednorazowej. Naklejony element pokrywa się kilkoma warstwami specjalnego lakieru, by efekt był bardziej naturalny. Znajomość techniki dekupażu jest przydatna zwłaszcza przed specjalnymi okazjami lub świętami, np. przed Bożym Narodzeniem Wielkanocą, urodzinami czy imieninami– dzięki niej tanim kosztem możemy stworzyć oryginalne bombki, stroiki, ozdoby świąteczne, ale także ciekawe prezenty, np. szkatułki na biżuterię, serwetniki, ramki do zdjęć, doniczki. Uczniowie bardzo chętnie zajęli się pracą nad zakładkami, które ozdobili pomysłowymi motywami, aby zająć się ozdabianiem przedmiotów, wcale nie trzeba być wybitnie uzdolnionym artystą – wystarczy poznać technikę i mieć chęci do pracy.
     

  • Zebranie rodziców

    Zebranie rodziców

    Zapraszamy wszystkich rodziców w dniu 24.04 2014r na godz 810 . W programie m.in warsztaty dla rodziców, konkurs recytatorski dzieci nt. Julian Tuwim dzieciom" oraz podsumowanie wyników nauczania uczniów w II półroczu.

  • Udział w programie "Projektor-wolontariat studencki"

    Udział w programie "Projektor-wolontariat studencki"
    28.03.2014

          W piątek 28 marca gościliśmy wolontariuszy z programu Projektor-wolontariat studencki. Program ten skierowany jest do uczniów z małych miejscowości. Efektem tej współpracy jest m.in. zmiana na lepsze przyszłości wielu dzieci mieszkających na wsi oraz tych z mniejszych miejscowości. Studenci biorący udział w Programie docierają do nich, dzielą się z nimi swoją wiedzą, przekazują pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do rozwoju. W naszej szkole odbyły się 3 takie spotkania. Dzieci od najmłodszych, czyli czterolatków, po najstarszych szóstoklasistów chętnie brały udział w przeróżnych zabawach edukacyjnych, plastycznych, integracyjnych, motorycznych. Zajęcia realizowane w ramach projektów bardzo podobały się uczniom, głównie  dzięki dobrej atmosferze, interesującym tematom oraz dobremu kontaktowi z prowadzącymi. Uczniowie szczególnie cenią sobie przyjacielskie relacje ze studentami oraz „luźną” atmosferę podczas zajęć.

     

  • Internetowy Teatr dla szkół "Kot w Butach"

    Internetowy Teatr dla szkół "Kot w Butach"
    18.03.2014

         18 marca 2014r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję obejrzeć emitowaną na żywo sztukę teatralną pt.” Kot w butach”, przygotowaną przez Gliwicki Teatr Muzyczny. Sztuka oparta na znanym motywie Kota w butach z  bajki braci Perrault, opowiada o przygodach młynarczyka Janka, zakochanego w Małgosi - córce Młynarzowej - i zaczarowanego Kota. Scenografię i kostiumy przygotował wybitny twórca Adam Kilian. Odwołując się do dziecięcej wyobraźni i nawiązując do znanych bajek, stworzył barwny, kolorowy świat, z chatką z piernika, drewnianym młynem, drzewami z wikliny… Przygotował też specjalnie do tego spektaklu kurtynę. Przedstawienie odbywa się z „żywą” orkiestrą, w muzyce Andrzeja  Hundziaka  brzmi i polski  mazur i tango,  piosenki i choreografia uatrakcyjniają bajkową narrację. Bajka bardzo podobała się najmłodszym, którzy z wielkim zainteresowaniem ją obejrzeli.

  • Pożegnanie zimy 2014r

    Pożegnanie zimy 2014r
    20.03.2014

        W ostatni dzień zimy  uczniowie  przyszli do szkoły ubrani na… zielono. Obejrzeliśmy wszyscy teatrzyk  przygotowany przez studio artystyczne :Akada”  Z Suwałk. Następnie wszyscy w klasach zabraliśmy się za przygotowanie II śniadania. Była sałatka, wiosenne kanapki. Przygotowany posiłek wszyscy jedli ze smakiem w szkolnej stołówce przy wspólnym stole z zachowaniem savoir-vivre.  Po śniadaniu przedszkolaki razem z p. Kasią przygotowali plakat wiosny, a klasa V zrobiła z ekologicznych surowców Marzannę. Był też pokaz mody wiosennej 2014r przygotowany przez starsze koleżanki. Później  przyszedł czas na spalenie Marzanny. Wszyscy wyszli na boisko szkolne w kole pożegnaliśmy piosenką zimę, a powitaliśmy wiosnę, która dała swój pierwszy znak, bo zobaczyliśmy klucz dzikich gęsi.

  • Ferie Zimowe

    Ferie Zimowe

    W dniach od 27.01.  do 07.02. 2014r są ferie zimowe. W szkole w I tygodniu ferii są organizowane dla dzieci zajęcia. Wszystkich chętnych, którzy nie wiedzą co zrobić z wolnym czasem zapraszamy do szkoły w godz. od 900 do 1200 .. Będzie się działo.

  • Choinka noworoczna

    Choinka noworoczna
    23.01.2014

         Jak co roku podczas karnawału  bawiliśmy się na  choince  noworocznej. Na uroczystości spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice.  Uczniowie klas starszych pod kierunkiem p. B Trybułowskiej  przygotowali scenki kabaretowe pod tytułem  p.t.” Migawki ze szkolnej ławki”,  a  najmłodsi pod  opieką  p. J Szorca wystąpili z programem "Świąteczne życzenia". Wszyscy wspólnie bawili się w rytm przebojów dziecięcych i wesołej muzyki, przeplatanej konkursami. Przebojem  była „Bałkanica” w wykonaniu  Zbyszka Sienkiewicza, któremu towarzyszyli szkolni gitarzyści: Bartek, Kuba, Adaś i Kamil. Odbył się też klasowy przegląd kolęd i pastorałek. Najwięcej braw otrzymali przedszkolaki. Największą jednak atrakcją był przyjazd  niecodziennego gościa - Mikołaja, z workami pełnymi prezentów. Każde dziecko zostało obdarowane wspaniałą paczką i obietnicą Mikołaja, że za rok do nas powróci.  Tradycja choinki jest kontynuowana co roku, a wszyscy obiecują, że dołożą wszelkich starań, by za każdym  razem było jeszcze ciekawiej. Choinka okazała się być miłym  akcentem  rozpoczynającym  dwutygodniową  labę w nuce, bowiem rozpoczynają sie ferie zimowe.

  • Zebranie rodziców

    Zebranie rodziców
    23.01.2014

    Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie w dniu 23.01 o godz 12.00.. Podsumowanie I półrocza m.in. spotkanie z pedagogiem

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Boguszewie
    Boguszewo 67; 19 - 100 Mońki
  • (+85) 716 13 02

Galeria zdjęć